Hon na SUV ve Velké Británii nekončí, možná budou platit speciální poplatky

Velká Británie a Belgie patří k zemím, kde ekologové nejvíce bojují proti velkým SUV a čtyřkolkám ve městech. Zástupci jedné z organizací přišli na Londýnskou radnici s petici, která má více než pět tisíc podpisů a žádá, aby byl pro některé vozy zvýšen poplatek za vjezd do centra města až o čtyřicet procent.

Na rozdíl od minulých peticí nechtějí organizátoři úplně zakázat vjezd těmto vozidlům do centra, ale chtějí, aby majitelé se čtyřkolkami, off roady a SUV, které mají emise oxidu uhličitého větší než 225 g/km, platili více než ostatní. Nyní platí všechny vozy za vjezd do centra Londýna bez ohledu na velikost a emise stejný poplatek a ten by chtěli organizátoři petice změnit.

Dle jejich názorů nejde u těchto vozů pouze o ekologickou zátěž, ale také o fakt, že velké vozy jsou daleko nebezpečnější při nehodách nejen pro ostatní automobily, ale i pro chodce. Na druhou stranu uznávají, že každý si může svobodně zvolit jakékoli auto, ale stejně jako sazby za pojištění, mýto atd. se dělí dle hmotnosti, výkonu, nebo objemu motoru, tak i poplatek za vjezd do centra Londýna by se mohl vybírat dle jiného schématu, než nyní.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků