Hon na SUV ve Velké Británii nekončí, možná budou platit speciální poplatky

Velká Británie a Belgie patří k zemím, kde ekologové nejvíce bojují proti velkým SUV a čtyřkolkám ve městech. Zástupci jedné z organizací přišli na Londýnskou radnici s petici, která má více než pět tisíc podpisů a žádá, aby byl pro některé vozy zvýšen poplatek za vjezd do centra města až o čtyřicet procent.

Na rozdíl od minulých peticí nechtějí organizátoři úplně zakázat vjezd těmto vozidlům do centra, ale chtějí, aby majitelé se čtyřkolkami, off roady a SUV, které mají emise oxidu uhličitého větší než 225 g/km, platili více než ostatní. Nyní platí všechny vozy za vjezd do centra Londýna bez ohledu na velikost a emise stejný poplatek a ten by chtěli organizátoři petice změnit.

Dle jejich názorů nejde u těchto vozů pouze o ekologickou zátěž, ale také o fakt, že velké vozy jsou daleko nebezpečnější při nehodách nejen pro ostatní automobily, ale i pro chodce. Na druhou stranu uznávají, že každý si může svobodně zvolit jakékoli auto, ale stejně jako sazby za pojištění, mýto atd. se dělí dle hmotnosti, výkonu, nebo objemu motoru, tak i poplatek za vjezd do centra Londýna by se mohl vybírat dle jiného schématu, než nyní.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků