Hon na Ghosna pokračuje. Nissan žaluje bývalého šéfa o bezmála dvě miliardy

Platit si soukromé tryskáče z firemních peněz se prý nevyplácí.

Automobilka Nissan žaluje svého bývalého šéfa Carlose Ghosna o 10 miliard jenů. Jako důvod uvádí údajné porušování fiduciární povinnosti ředitele společnosti a jeho údajné zneužití zdrojů a aktiv společnosti Nissan. V přepočtu to má automobilového titána stát dvě miliardy korun.

Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

K této částce japonská automobilka došla na základě údajných „korupčních praktik“, kterých se měl Ghosn dopustit. Jednoduše řečeno, Nissanu se nelíbí, že jeho šéf si měl platit pronájem zámořských rezidenčních nemovitostí, lety soukromým tryskáčem nebo svého vlastního právníka, z firemních peněz.

K prohlášení o žalobě došlo v předvečer zveřejnění finančních výsledků automobilky za rok 2019. Požadovaná částka navíc nemusí být konečná. Automobilka dodává, že rozsah škod se může ještě navýšit po započtení pokut, které musela za Ghosna během jeho vyšetřování zaplatit.

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Celkové ztráty jsou jsou pak prý 35 miliard jenů, tedy přes sedm miliard korun. Nissan je se svým bývalým šéfem pěkně na nože. Není co tak dlouho, co Ghosn prohlásil, že japonská automobilka zkrachuje do dvou let. Celá kauza bude ještě zajímavá. Poslední informace uvádí, že Carlos Ghosn uprchl z Japonska do Libanonu ukrytý v bedně na hudební nástroje.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků