Hledáte kompaktní pick-up? Britská firma vám ho postaví ze starého Suzuki Jimny

Auta s korbou sice na trhu seženete bez problému, ale ta současná mají menší problém – velikost. Pokud chcete kapesního pomocníka, obraťte se na britskou dílnu Samson.

Oproti aktuální verzi není třetí generace Suzuki Jimny žádný velký krasavec, ale jeho schopnosti v terénu patří i dnešní optikou k absolutní špičce. A právě ty kombinuje britská firma Samson Engineering Limited s praktickou korbou v několika provedeních. Svým vozům říká Yomper podle přezdívky britských mariňáků, kteří museli v roce 1982 ve válce o Falklandy překonat pěšky drsný terén, aby osvobodili hlavní město Port Stanley.

Uříznout zadní část karoserie, zaslepit a nainstalovat korbu? Kdepak, tak jednoduché to není. Každý vůz je kompletně rozebrán, upraven a osazen novými díly. V nabídce najdete model JMV225B Bergan se stylovou lakovanou korbou, který v oranžové barvě nápadně připomíná třeba Ford Ranger Wildtrak, a užitkové JMV275 Commercial.

Oba modely dostanou novou stěnu za předními sedadly (může být i s posuvným oknem), stavitelné tlumiče GAZ, nové silentbloky a dokonce i kotoučové brzdy. Světlá výška vzroste o pět centimetrů, čemuž je přizpůsobena i geometrie podvozku.

Obě verze uvezou půl tuny, na kouli pak utáhnou 750 kilogramů. Vozy Yomper jsou výsledkem tříletého vývoje, výrobce nyní zatím prodává už hotové kusy (Bergan za cca 510 tisíc korun, Commercial od 540 tisíc korun), ale do budoucna jistě nabídne i vlastní konfigurace.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

Váš názor Další článek: Na Dakar 2022 míří upravené Porsche 911. Italský tým se inspiroval v minulosti

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,