Hledáte inspiraci pro letošní motocyklovou sezónu? Úchvatný scrambler by mohl být něco pro vás

Motocykly typu scrambler spojují jedinečným způsobem moderní dobu s klasickým designem. Když k tomu přidáte zakázkovou výrobu, vznikne jedinečný a praktický parťák na výlety kamkoliv.

Zimní období je ideální na střádání plánů pro nadcházející motoristickou sezónu. Je to také čas, kdy nadšenci i profesionální dílny pracují na nových projektech, které časně zjara vyjedou na silnice. Pokud ještě nemáte zadanou práci, ale přemýšlíte o praktickém a stylovém stroji, možná naleznete inspiraci v tomto scrambleru.

Jde totiž o ideální spojení moderní techniky s oblíbeným klasickým vzhledem. Zároveň funguje na prašných cestách, čí písku stejně dobře jako na asfaltu. Shodnou myšlenku měl i australský klient zakázkové dílny Ellaspede. Kromě zábavy na cestách si chtěl užít i jízdy po plážích v okolí svého bydliště v Sunshine Coast v Queenslandu.

Pro přestavbu ve stylu „Dune Raceru“ zakoupil nový Triumph Scrambler modelového roku 2013, který po dodání putoval do dílny ke kompletnímu rozebrání. Práce začaly nejnáročnější částí v podobě zkrácení zadního rámu dodatečně osazeném nově vymodelovaným blatníkem s držákem RZ. Zadní kolo s novými ložisky se naopak zvětšilo na průměr 18 palců a šířku 5.5 palce. Scrambler obouvá sadu univerzálních pneumatik TKC 80 v rozměrech 110/80 vpředu a 150/70 vzadu. Zatímco dokonalý styk s povrchem zajišťují tlumiče Ikon, zlatý řetěz DID X-ring se stará o precizní přesun výkonu.

Do zadní části rámu je integrované červené LED osvětlení doplněné titěrnými blinkry Daytona D-Light, které byly použity také vpředu. Výfuk Arrow opatřený ochranným krytem pochází z příplatkového katalogu Triumph, ovšem potrubí je zkrácené.  

Na záď plynule navazuje ploché sedlo s kosočtvercovým prošíváním, přičemž tvrdost výplně byla přizpůsobena jízdě po asfaltu i v terénu. Chování motocyklu má jezdec pod kontrolou díky řídítkům LSL ukotvených do držáků RHK. Za nimi se nachází retro tachometr Chronoclassic a sedmipalcový světlomet. Pro účely focení byla zpětná zrcátka demontována, aby nerušila čisté tvary. Minimalistické pojetí podtrhuje béžová palivová nádrž kombinovaná s matně černým zbytkem Scrambleru.

Diskuze (8) Další článek: Toyota v Česku dramaticky zlevnila skoro všechny modely. Hybridní RAV4 koupíte o 130 tisíc levněji

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,