Hledáte hodně stylový obytňák? Irmscher is3 Black Phantom má 200 koní a vypadá skvěle

Německá společnost Irmscher upravila rodinnou dodávku, kterou mimo jiné osadila i kempingovou vestabou.

Německá tuningová společnost Irmscher bude známa především fanouškům značky Opel. Založil ji v roce 1968 závodník rallye a mechanik Günther Irmscher a již od prvních chvil spolupracoval s automobilkou s bleskem ve znaku. Dnes si můžete od společnosti nechat upravit různé vozy značky Opel, ale také například Chevrolet Corvette.

Nyní se společnost připomíná novým projektem, kterým je minivan Opel Zafira Life, respektive Irmscher is3 Black Phantom. Rodinný vůz dostal armádu černě lakovaných prvků karoserie a kompletní body kit, který jej decentně přitvrdil.

Také Citroën ukazuje koncept obytného vozu. V kempu by se rozhodně neztratil

Také Citroën ukazuje koncept obytného vozu. V kempu by se rozhodně neztratil

Nechybí ani skromné zadní křídlo a zatmavená zadní okna. Černé jsou pak pochopitelně i veškeré znaky na voze a stejnou barvou pak mají i 20palcová kola. Veškeré úpravy ovšem nejsou jen na okrasu. Výrobce uvádí, že vše pečlivě testoval ve větrném tunelu.

Výkon motoru se vyšrouboval až na 200 koní a 450 N.m točivého momentu. O jaký motor se však přesně jedná, není uvedeno. Přímo se však nabízí naftový dvoulitr s původním výkonem 130 kW, který se do Zafiry Life dodává výhradně s osmistupňovým automatem.

Obytné vozy nemusí mít jen jeden účel. Tyto bez problémů využijete každý den

Obytné vozy nemusí mít jen jeden účel. Tyto bez problémů využijete každý den

Kompletně přenastavený byl i podvozek, aby mohla být jízda o něco ostřejší. Fotografie interiéru pak odhalují kempingovou vestavbu, která je velmi podobná té, kterou nabízí česká firma Egoé. Na palubní desce byste pak nějaké změny hledali marně.

Black Phantom je tedy lifestyle záležitost, která vám nabídne hezky vypadající dodávku s výkonem 200 koní, místem na spaní a výklopnou kuchyní, která ovšem bude mít problém dostat se na hůře přístupná místa. Cenu úpravce nezveřejnil.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 58 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků