HKS Swift Sport: funkční zásahy

Ne vždy se slovo tuning spojuje s navýšením výkonu. Firma HKS i navzdory tomu dokázala udělat Swift ještě lepší.

Suzuki Swift Sport je malým sportovním náčiním za poměrně dobré peníze. Mnoho začínajících řidičů, toužících po lepším svezení, sáhne právě po něm, tedy pokud neupřednostní za podobnou cenu některou z ověřených ojetin.

Tuner HKS připravil pro ty, kteří již Swift Sport vlastní, kompletní balík úprav. Ty se dotkly jak aerodynamiky vozu, tak podvozku a nezapomnělo se ani na vzhled. Ale začněme postupně.

Jak již bylo zmíněno, úpravy se dotknuly pření části vozu – nárazník dostal větší nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru, černá přední kapota disponuje rovněž velkým otvorem pro lepší odvod tepla z motorového prostoru. Vše bylo při vývoji podřízeno co nejlepší aerodynamice. Velkým překvapením je (u tak malého vozu) použití karbonu u některých dílů.

Swift byl navíc osazen osmnáctipalcovými koly s pneumatikami Yokohama s měkčí směsí, která má mít výhody hlavně při jízdě na okruhu. Přehlédnout nelze ani rozšířené boční prahy, zadní difuzor a nad střešním oknem zůstal malý přítlačný spoiler.

Tuner nezapomněl ani na úpravy podvozku, který se může pyšnit novými pružinami, tlumiči a došlo také k jeho snížení. Sportovnější naladění předurčuje vůz k častému využívání jeho potenciálu a právě proto může někoho zarazit absence úprav agregátu. Pod kapotou zůstala sériová šestnáctistovka s výkonem 125 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HKS Swift Sport

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků