HKS Swift Sport: funkční zásahy

Ne vždy se slovo tuning spojuje s navýšením výkonu. Firma HKS i navzdory tomu dokázala udělat Swift ještě lepší.

Suzuki Swift Sport je malým sportovním náčiním za poměrně dobré peníze. Mnoho začínajících řidičů, toužících po lepším svezení, sáhne právě po něm, tedy pokud neupřednostní za podobnou cenu některou z ověřených ojetin.

Tuner HKS připravil pro ty, kteří již Swift Sport vlastní, kompletní balík úprav. Ty se dotkly jak aerodynamiky vozu, tak podvozku a nezapomnělo se ani na vzhled. Ale začněme postupně.

Jak již bylo zmíněno, úpravy se dotknuly pření části vozu – nárazník dostal větší nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru, černá přední kapota disponuje rovněž velkým otvorem pro lepší odvod tepla z motorového prostoru. Vše bylo při vývoji podřízeno co nejlepší aerodynamice. Velkým překvapením je (u tak malého vozu) použití karbonu u některých dílů.

Swift byl navíc osazen osmnáctipalcovými koly s pneumatikami Yokohama s měkčí směsí, která má mít výhody hlavně při jízdě na okruhu. Přehlédnout nelze ani rozšířené boční prahy, zadní difuzor a nad střešním oknem zůstal malý přítlačný spoiler.

Tuner nezapomněl ani na úpravy podvozku, který se může pyšnit novými pružinami, tlumiči a došlo také k jeho snížení. Sportovnější naladění předurčuje vůz k častému využívání jeho potenciálu a právě proto může někoho zarazit absence úprav agregátu. Pod kapotou zůstala sériová šestnáctistovka s výkonem 125 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HKS Swift Sport

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků