HKS Swift Sport: funkční zásahy

Ne vždy se slovo tuning spojuje s navýšením výkonu. Firma HKS i navzdory tomu dokázala udělat Swift ještě lepší.

Suzuki Swift Sport je malým sportovním náčiním za poměrně dobré peníze. Mnoho začínajících řidičů, toužících po lepším svezení, sáhne právě po něm, tedy pokud neupřednostní za podobnou cenu některou z ověřených ojetin.

Tuner HKS připravil pro ty, kteří již Swift Sport vlastní, kompletní balík úprav. Ty se dotkly jak aerodynamiky vozu, tak podvozku a nezapomnělo se ani na vzhled. Ale začněme postupně.

Jak již bylo zmíněno, úpravy se dotknuly pření části vozu – nárazník dostal větší nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru, černá přední kapota disponuje rovněž velkým otvorem pro lepší odvod tepla z motorového prostoru. Vše bylo při vývoji podřízeno co nejlepší aerodynamice. Velkým překvapením je (u tak malého vozu) použití karbonu u některých dílů.

Swift byl navíc osazen osmnáctipalcovými koly s pneumatikami Yokohama s měkčí směsí, která má mít výhody hlavně při jízdě na okruhu. Přehlédnout nelze ani rozšířené boční prahy, zadní difuzor a nad střešním oknem zůstal malý přítlačný spoiler.

Tuner nezapomněl ani na úpravy podvozku, který se může pyšnit novými pružinami, tlumiči a došlo také k jeho snížení. Sportovnější naladění předurčuje vůz k častému využívání jeho potenciálu a právě proto může někoho zarazit absence úprav agregátu. Pod kapotou zůstala sériová šestnáctistovka s výkonem 125 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HKS Swift Sport

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků