HKS Swift Sport: funkční zásahy

Ne vždy se slovo tuning spojuje s navýšením výkonu. Firma HKS i navzdory tomu dokázala udělat Swift ještě lepší.

Suzuki Swift Sport je malým sportovním náčiním za poměrně dobré peníze. Mnoho začínajících řidičů, toužících po lepším svezení, sáhne právě po něm, tedy pokud neupřednostní za podobnou cenu některou z ověřených ojetin.

Tuner HKS připravil pro ty, kteří již Swift Sport vlastní, kompletní balík úprav. Ty se dotkly jak aerodynamiky vozu, tak podvozku a nezapomnělo se ani na vzhled. Ale začněme postupně.

Jak již bylo zmíněno, úpravy se dotknuly pření části vozu – nárazník dostal větší nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu k motoru, černá přední kapota disponuje rovněž velkým otvorem pro lepší odvod tepla z motorového prostoru. Vše bylo při vývoji podřízeno co nejlepší aerodynamice. Velkým překvapením je (u tak malého vozu) použití karbonu u některých dílů.

Swift byl navíc osazen osmnáctipalcovými koly s pneumatikami Yokohama s měkčí směsí, která má mít výhody hlavně při jízdě na okruhu. Přehlédnout nelze ani rozšířené boční prahy, zadní difuzor a nad střešním oknem zůstal malý přítlačný spoiler.

Tuner nezapomněl ani na úpravy podvozku, který se může pyšnit novými pružinami, tlumiči a došlo také k jeho snížení. Sportovnější naladění předurčuje vůz k častému využívání jeho potenciálu a právě proto může někoho zarazit absence úprav agregátu. Pod kapotou zůstala sériová šestnáctistovka s výkonem 125 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HKS Swift Sport

Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků
Minitest Volvo S90 D4 Polestar: První Volvo z Číny je tady!

Volvo S90 D4 Polestar (minitest)

Otestovali jsme Volvo S90 s prostřední dieselovou motorizací. Vyplatí se tovární "tuning" od Polestar?

9.  1.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků