Historie automobilových závodů 1930-2000

Vraťme se společně do třicátých let minulého století, do doby klasických automobilových silničních závodů.
Historie automobilových závodů  1930-2000

Který závodní okruh byl ze všech tehdejších závodních tratí nejtěžší? Nebyl to ani Nürburgring, Spa nebo světoznámé Monaco… Byl to brněnský Masarykův okruh, nejtěžší a nejdelší závodní okruh v Evropě, který přitahoval nejlepší závodníky. Jména jako jsou Louis Chiron, Rudi H.J. von Morgen, princ Bira, J. Farina, Rudi Caracciolaa Hans Baltisberger a mnoho dalších zůstanou navždy ve vzpomínkách pamětníků a návštěvníků Masarykova okruhu.

A protože pamětníků těchto zlatých časů postupně ubývá, rozhodl se jeden z nich, pan Zdeněk Zavřel, fotograf a archivář Masarykova okruhu, napsat knihu, která by navždy zaznamenala všechny slavné okamžiky, jezdce a závodní automobily. Na knize se autorsky podílela i paní Mgr. Alena Doskočilová, která knize vtiskla neopakovatelný charakter a svým textem čtenáře přímo vtahuje do tehdejší atmosféry vonící benzínem, plné slávy i nebezpečí.

Encyklopedie nazvaná „Historie automobilových závodů 1930 – 2000“ pojednává o sedmdesátileté historii automobilových závodů mistrovství světa a mezinárodních závodů na brněnském Masarykově okruhu, Je doplněná podrobnými výsledkovými listinami včetně technického popisu některých vítězných automobilů, průměrnými i absolutními časy na jedno kolo a celkovými dosaženými časy. Součástí knihy jsou i kvalitní černobílé a barevné fotografie nejslavnějších automobilů, závodníků, záběry z depa, karikatury jezdců a plánky tratí.

Publikace vznikla u příležitosti 70-tiletého výročí založení Masarykova okruhu ve spolupráci Automotodromem Brno s automobilovou redakcí brněnského nakladatelství Computer Press.

Doporučená prodejní cena publikace je 267 Kč a je možné ji objednat také na adrese www.vltava.cz

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků