Historie automobilových závodů 1930-2000

Vraťme se společně do třicátých let minulého století, do doby klasických automobilových silničních závodů.
Historie automobilových závodů  1930-2000

Který závodní okruh byl ze všech tehdejších závodních tratí nejtěžší? Nebyl to ani Nürburgring, Spa nebo světoznámé Monaco… Byl to brněnský Masarykův okruh, nejtěžší a nejdelší závodní okruh v Evropě, který přitahoval nejlepší závodníky. Jména jako jsou Louis Chiron, Rudi H.J. von Morgen, princ Bira, J. Farina, Rudi Caracciolaa Hans Baltisberger a mnoho dalších zůstanou navždy ve vzpomínkách pamětníků a návštěvníků Masarykova okruhu.

A protože pamětníků těchto zlatých časů postupně ubývá, rozhodl se jeden z nich, pan Zdeněk Zavřel, fotograf a archivář Masarykova okruhu, napsat knihu, která by navždy zaznamenala všechny slavné okamžiky, jezdce a závodní automobily. Na knize se autorsky podílela i paní Mgr. Alena Doskočilová, která knize vtiskla neopakovatelný charakter a svým textem čtenáře přímo vtahuje do tehdejší atmosféry vonící benzínem, plné slávy i nebezpečí.

Encyklopedie nazvaná „Historie automobilových závodů 1930 – 2000“ pojednává o sedmdesátileté historii automobilových závodů mistrovství světa a mezinárodních závodů na brněnském Masarykově okruhu, Je doplněná podrobnými výsledkovými listinami včetně technického popisu některých vítězných automobilů, průměrnými i absolutními časy na jedno kolo a celkovými dosaženými časy. Součástí knihy jsou i kvalitní černobílé a barevné fotografie nejslavnějších automobilů, závodníků, záběry z depa, karikatury jezdců a plánky tratí.

Publikace vznikla u příležitosti 70-tiletého výročí založení Masarykova okruhu ve spolupráci Automotodromem Brno s automobilovou redakcí brněnského nakladatelství Computer Press.

Doporučená prodejní cena publikace je 267 Kč a je možné ji objednat také na adrese www.vltava.cz

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků