Historie automobilových závodů 1930-2000

Vraťme se společně do třicátých let minulého století, do doby klasických automobilových silničních závodů.
Historie automobilových závodů  1930-2000

Který závodní okruh byl ze všech tehdejších závodních tratí nejtěžší? Nebyl to ani Nürburgring, Spa nebo světoznámé Monaco… Byl to brněnský Masarykův okruh, nejtěžší a nejdelší závodní okruh v Evropě, který přitahoval nejlepší závodníky. Jména jako jsou Louis Chiron, Rudi H.J. von Morgen, princ Bira, J. Farina, Rudi Caracciolaa Hans Baltisberger a mnoho dalších zůstanou navždy ve vzpomínkách pamětníků a návštěvníků Masarykova okruhu.

A protože pamětníků těchto zlatých časů postupně ubývá, rozhodl se jeden z nich, pan Zdeněk Zavřel, fotograf a archivář Masarykova okruhu, napsat knihu, která by navždy zaznamenala všechny slavné okamžiky, jezdce a závodní automobily. Na knize se autorsky podílela i paní Mgr. Alena Doskočilová, která knize vtiskla neopakovatelný charakter a svým textem čtenáře přímo vtahuje do tehdejší atmosféry vonící benzínem, plné slávy i nebezpečí.

Encyklopedie nazvaná „Historie automobilových závodů 1930 – 2000“ pojednává o sedmdesátileté historii automobilových závodů mistrovství světa a mezinárodních závodů na brněnském Masarykově okruhu, Je doplněná podrobnými výsledkovými listinami včetně technického popisu některých vítězných automobilů, průměrnými i absolutními časy na jedno kolo a celkovými dosaženými časy. Součástí knihy jsou i kvalitní černobílé a barevné fotografie nejslavnějších automobilů, závodníků, záběry z depa, karikatury jezdců a plánky tratí.

Publikace vznikla u příležitosti 70-tiletého výročí založení Masarykova okruhu ve spolupráci Automotodromem Brno s automobilovou redakcí brněnského nakladatelství Computer Press.

Doporučená prodejní cena publikace je 267 Kč a je možné ji objednat také na adrese www.vltava.cz

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků