Historie automobilových závodů 1930-2000

Vraťme se společně do třicátých let minulého století, do doby klasických automobilových silničních závodů.
Historie automobilových závodů  1930-2000

Který závodní okruh byl ze všech tehdejších závodních tratí nejtěžší? Nebyl to ani Nürburgring, Spa nebo světoznámé Monaco… Byl to brněnský Masarykův okruh, nejtěžší a nejdelší závodní okruh v Evropě, který přitahoval nejlepší závodníky. Jména jako jsou Louis Chiron, Rudi H.J. von Morgen, princ Bira, J. Farina, Rudi Caracciolaa Hans Baltisberger a mnoho dalších zůstanou navždy ve vzpomínkách pamětníků a návštěvníků Masarykova okruhu.

A protože pamětníků těchto zlatých časů postupně ubývá, rozhodl se jeden z nich, pan Zdeněk Zavřel, fotograf a archivář Masarykova okruhu, napsat knihu, která by navždy zaznamenala všechny slavné okamžiky, jezdce a závodní automobily. Na knize se autorsky podílela i paní Mgr. Alena Doskočilová, která knize vtiskla neopakovatelný charakter a svým textem čtenáře přímo vtahuje do tehdejší atmosféry vonící benzínem, plné slávy i nebezpečí.

Encyklopedie nazvaná „Historie automobilových závodů 1930 – 2000“ pojednává o sedmdesátileté historii automobilových závodů mistrovství světa a mezinárodních závodů na brněnském Masarykově okruhu, Je doplněná podrobnými výsledkovými listinami včetně technického popisu některých vítězných automobilů, průměrnými i absolutními časy na jedno kolo a celkovými dosaženými časy. Součástí knihy jsou i kvalitní černobílé a barevné fotografie nejslavnějších automobilů, závodníků, záběry z depa, karikatury jezdců a plánky tratí.

Publikace vznikla u příležitosti 70-tiletého výročí založení Masarykova okruhu ve spolupráci Automotodromem Brno s automobilovou redakcí brněnského nakladatelství Computer Press.

Doporučená prodejní cena publikace je 267 Kč a je možné ji objednat také na adrese www.vltava.cz

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků