HGP Golf R36 Bi-turbo: 640 koní v Golfu

Německý úpravce, který je znám především všem milovníkům zturbování přináší na trh zcela novou úpravu pro Golf současné generace. A stojí opravdu za pozornost.

Nový Golf HGP je odvozen od sériového modelu R32, tedy od modelu se šestiválecem o objemu 3,2 l s výkonem 250 koní. Úpravce ovšem převrtal motor na 3,6l, použil kompletně nové vnitřní díly, jako je klika, ojnice, písty, ventily, dále dodal nové sání, výfuk a hlavně velké turbo.

Ve výsledku pak Golf dosahuje výkonu 477 kW (640 k) a točivý moment přesahuje 700 Nm. Prozatím nejsou známy dynamické vlastnosti, ale loňská verze s výkonem 620 koní zrychlila na stovku za 3,8 s, rychlost 280 km/h dosáhl za 23,5 s a maximální rychlost činila 327 km/h. Dá se tedy předpokládat, že nyní to bude ještě o něco lepší.

Ruku v ruce úpravě výkonu jdou i jiné části. Nové speciální brzdy, nový podvozek, nový interiér a prostě vše, co může pozitivně posunout jízdní výkony.

Dobrou zprávou je i fakt, že tuner v případě úpravy modelu s převodovkou DSG upravuje i ji. Přeci jenom musí zvládnout více než dvojnásobek točivého momentu.

Cena za úpravu také není známa, ale úprava na 600 koní přijde na necelých 100 000 eur.

Klepněte pro větší obrázek 
Verze o výkonu 620 koní.
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků