HGP Golf R36 Bi-turbo: 640 koní v Golfu

Německý úpravce, který je znám především všem milovníkům zturbování přináší na trh zcela novou úpravu pro Golf současné generace. A stojí opravdu za pozornost.

Nový Golf HGP je odvozen od sériového modelu R32, tedy od modelu se šestiválecem o objemu 3,2 l s výkonem 250 koní. Úpravce ovšem převrtal motor na 3,6l, použil kompletně nové vnitřní díly, jako je klika, ojnice, písty, ventily, dále dodal nové sání, výfuk a hlavně velké turbo.

Ve výsledku pak Golf dosahuje výkonu 477 kW (640 k) a točivý moment přesahuje 700 Nm. Prozatím nejsou známy dynamické vlastnosti, ale loňská verze s výkonem 620 koní zrychlila na stovku za 3,8 s, rychlost 280 km/h dosáhl za 23,5 s a maximální rychlost činila 327 km/h. Dá se tedy předpokládat, že nyní to bude ještě o něco lepší.

Ruku v ruce úpravě výkonu jdou i jiné části. Nové speciální brzdy, nový podvozek, nový interiér a prostě vše, co může pozitivně posunout jízdní výkony.

Dobrou zprávou je i fakt, že tuner v případě úpravy modelu s převodovkou DSG upravuje i ji. Přeci jenom musí zvládnout více než dvojnásobek točivého momentu.

Cena za úpravu také není známa, ale úprava na 600 koní přijde na necelých 100 000 eur.

Klepněte pro větší obrázek 
Verze o výkonu 620 koní.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků