Heron Golf GT: výkon 210 koní z 1,4 TSI

Inženýři ladičské firmy Heron se podívali pod sukni Golfu GT a z přeplňované benzínové jedna-čtyřky vydolovali úžasných 154 kW (210 k).

Výrobci pohonných jednotek se poslední dobou snaží snižovat objemy při zachování nebo zvýšení maximálního výkonu. Jednou takovou technologickou perlou je motor 1,4 TSI z automobilky Volkswagen, kde tento malý agregát díky kombinaci přeplňování kompresorem a turbodmychadlem disponuje výkonem 125 kW (170 k).

Německá ladičská firma Heron, dřívější Digi-Tec Automobiltechnik, je na trhu už 15 let a celou dobu se specializuje na zvyšování výkonu pohonných jednotek. Inženýři u čtyřválce z regálů koncernu Volkswagen zvýšili u turbodmychadla plnící tlak, optimalizovali sání a vstřikování, přepracovali výfukový systém a přeprogramovali řídící jednotku. Ve výsledku mohou zákazníkům nabídnout dva stupně výkonu: 140 kW (190 k) a silnější verzi s 154 kW (210 k) v 6 600 ot/min.

Golf GT s 210 koníky pod kapotou zvládne sprint za 7,0 s, což je o 0,6 s méně, než má sériový vůz, a dokonce o -0,2 s porazí i dvoulitrový Golf GTI. Nejvyšší rychlost je 245 km/h. Heron dále udává, že kombinovaná spotřeba činí 9,7 l na 100 km. Zvýšenému výkonu bylo přizpůsobeno i nastavení podvozku. Golf GT dostal i nové odpružení a pro lepší adhezi a trakci se v blatnících objevila 19palcová kola s ráfky O-Z.

Tip: Přečtěte si náš redakční test vozu Volkswagen Golf GT se zmiňovaným motorem 1.4 TSI (125 kW).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Heron Golf GT
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky