Hennessey Venom GT: nové dimenze

Hennessey konečně vypustil detailnější informace ohledně připravovaného supersportu. Přes 1000 koní bude mít na starosti jen 1200 kg.
Hennessey Venom GT: nové dimenze

Nový vůz postavený na základech Lotusu Elise bude skutečnou lahůdkou, ale jen pro silné povahy. V jeho útrobách bude totiž uprostřed umístěný dvakrát přeplňovaný desetiválec z Viperu Venom s ohromným výkonem něco málo přes 1000 koní. Něco jako Veyron? Ani ne. Zde bude mít agregát na starosti pouze 1225 kg pohotovostní hmotnosti, navíc se vše bude přenášet pouze na zadní kola. Srovnání s Bugatti zde není na místě, tohle bude na rozdíl od luxusního GT opravdový supersport.

U Hennessey padla volba na šestistupňovou manuální převodovku, jako extra bude k dispozici sekvence se stejným počtem stupňů. Výsledná výkonová hmotnost 1,225 kg na koně výkonu slibuje nadpozemskou dynamiku. Trochu údajů? Stovku zvládne Venom GT za 2,5 sekundy a rychlost 300 km/h atakuje za neskutečných 14 vteřin.

Ačkoli celý projekt prozatím nedostal zelenou, nakonec bychom se jej měli skutečně dočkat. Hennessey již má pod palcem několik potenciálních zájemců, kteří jsou k startu produkce zapotřebí. Koncept vozu bude představen veřejnosti nejdříve v roce 2009. Následně by měla být výroba superrychlého vozu zahájena v americkém Houstnu, s masovou produkcí se ale pochopitelně nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek
Ilustrace Hennessey Venom GT

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků