Hennessey Venom GT: nové dimenze

Hennessey konečně vypustil detailnější informace ohledně připravovaného supersportu. Přes 1000 koní bude mít na starosti jen 1200 kg.
Hennessey Venom GT: nové dimenze

Nový vůz postavený na základech Lotusu Elise bude skutečnou lahůdkou, ale jen pro silné povahy. V jeho útrobách bude totiž uprostřed umístěný dvakrát přeplňovaný desetiválec z Viperu Venom s ohromným výkonem něco málo přes 1000 koní. Něco jako Veyron? Ani ne. Zde bude mít agregát na starosti pouze 1225 kg pohotovostní hmotnosti, navíc se vše bude přenášet pouze na zadní kola. Srovnání s Bugatti zde není na místě, tohle bude na rozdíl od luxusního GT opravdový supersport.

U Hennessey padla volba na šestistupňovou manuální převodovku, jako extra bude k dispozici sekvence se stejným počtem stupňů. Výsledná výkonová hmotnost 1,225 kg na koně výkonu slibuje nadpozemskou dynamiku. Trochu údajů? Stovku zvládne Venom GT za 2,5 sekundy a rychlost 300 km/h atakuje za neskutečných 14 vteřin.

Ačkoli celý projekt prozatím nedostal zelenou, nakonec bychom se jej měli skutečně dočkat. Hennessey již má pod palcem několik potenciálních zájemců, kteří jsou k startu produkce zapotřebí. Koncept vozu bude představen veřejnosti nejdříve v roce 2009. Následně by měla být výroba superrychlého vozu zahájena v americkém Houstnu, s masovou produkcí se ale pochopitelně nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek
Ilustrace Hennessey Venom GT

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 40 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků