Hennessey Venom GT: nové dimenze

Hennessey konečně vypustil detailnější informace ohledně připravovaného supersportu. Přes 1000 koní bude mít na starosti jen 1200 kg.
Hennessey Venom GT: nové dimenze

Nový vůz postavený na základech Lotusu Elise bude skutečnou lahůdkou, ale jen pro silné povahy. V jeho útrobách bude totiž uprostřed umístěný dvakrát přeplňovaný desetiválec z Viperu Venom s ohromným výkonem něco málo přes 1000 koní. Něco jako Veyron? Ani ne. Zde bude mít agregát na starosti pouze 1225 kg pohotovostní hmotnosti, navíc se vše bude přenášet pouze na zadní kola. Srovnání s Bugatti zde není na místě, tohle bude na rozdíl od luxusního GT opravdový supersport.

U Hennessey padla volba na šestistupňovou manuální převodovku, jako extra bude k dispozici sekvence se stejným počtem stupňů. Výsledná výkonová hmotnost 1,225 kg na koně výkonu slibuje nadpozemskou dynamiku. Trochu údajů? Stovku zvládne Venom GT za 2,5 sekundy a rychlost 300 km/h atakuje za neskutečných 14 vteřin.

Ačkoli celý projekt prozatím nedostal zelenou, nakonec bychom se jej měli skutečně dočkat. Hennessey již má pod palcem několik potenciálních zájemců, kteří jsou k startu produkce zapotřebí. Koncept vozu bude představen veřejnosti nejdříve v roce 2009. Následně by měla být výroba superrychlého vozu zahájena v americkém Houstnu, s masovou produkcí se ale pochopitelně nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek
Ilustrace Hennessey Venom GT

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků