Hennessey Venom GT: bude i verze s výkonem 1200 koní

Venom GT je velmi očekávaným supersportem, který zřejmě jen těžko bude svou extrémností hledat vyrovnané soupeře. Hennessey nyní zveřejnil další specifikace vozu, které doslova vyrážejí dech.

Tak za prvé, pohotovostní hmotnost vozu bude pouhých 1225 kg. Výkon desetiválce o objemu 8,5 litru bude díky dvojici turbodmychadel plných 745 kW/1013 koní. Jenomže to není vše. K dispozici bude také kit zvyšující výkon motoru na 1200 koní. Točivý moment v tom případě dosáhne monstrózních 1490 Nm. Vše bude na silnici přenášeno pouze přes zadní kola.

Stovku zvládne Venom GT za 2,5 sekundy, rychlost 300 km/h mu bude patřit po 14 sekundách. Maximální rychlost bude dle Hennessey až 421 km/h. Taková dynamika si žádá i pořádné brzdy, vpředu se objeví 14“ keramické kotouče s šestipístkovými třmeny, vzadu budou svou práci odvádět pístky čtyři. Stroj s motorem uprostřed bude mít koeficient odporu vzduchu (s maximálně vysunutým spoilerem) 0,39.

První prototyp by měl být veřejnosti představen v roce 2009 a pokud se produkce spustí, vozy budou konstruovány v dílnách společnosti Lonestar Motorsports Park poblíž amerického Houstnu.

Klepněte pro větší obrázek
Ilustrace Hennessey Venom GT

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků