Hennessey se chystá postavit vlastní vůz s výkonem 1000 koní

Jeden z nejextrémnějších tunerů světa Hennessey oznámil své plány postavit skutečný supersport s motorem uprostřed a výkonem 1000 koní. Tahle meta není pro úpravce ničím novým, protože se mu již podařilo postavit Viper Venom a ten zdolal ve sprintu 0-200 mph i obávané Bugatti Veyron.

Nový vůz bude využívat stejného motoru, desetiválce přeplňovaného dvěma turbodmychadly. Výhodou oproti Viperu má být o 350 kg nižší hmotnost, což slibuje vskutku neskutečnou jízdní dynamiku. Výkon bude přenášen pouze na zadní kola skrze šestistupňovou sekvenční převodovku. Dalším významným prvkem má být přepracovaná aerodynamika s nízkým koeficientem odporu vzduchu. Hennessey by měl představit první koncept vozu již v blízké době.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků