Hennessey se chystá postavit vlastní vůz s výkonem 1000 koní

Jeden z nejextrémnějších tunerů světa Hennessey oznámil své plány postavit skutečný supersport s motorem uprostřed a výkonem 1000 koní. Tahle meta není pro úpravce ničím novým, protože se mu již podařilo postavit Viper Venom a ten zdolal ve sprintu 0-200 mph i obávané Bugatti Veyron.

Nový vůz bude využívat stejného motoru, desetiválce přeplňovaného dvěma turbodmychadly. Výhodou oproti Viperu má být o 350 kg nižší hmotnost, což slibuje vskutku neskutečnou jízdní dynamiku. Výkon bude přenášen pouze na zadní kola skrze šestistupňovou sekvenční převodovku. Dalším významným prvkem má být přepracovaná aerodynamika s nízkým koeficientem odporu vzduchu. Hennessey by měl představit první koncept vozu již v blízké době.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků