Hennessey se chystá postavit vlastní vůz s výkonem 1000 koní

Jeden z nejextrémnějších tunerů světa Hennessey oznámil své plány postavit skutečný supersport s motorem uprostřed a výkonem 1000 koní. Tahle meta není pro úpravce ničím novým, protože se mu již podařilo postavit Viper Venom a ten zdolal ve sprintu 0-200 mph i obávané Bugatti Veyron.

Nový vůz bude využívat stejného motoru, desetiválce přeplňovaného dvěma turbodmychadly. Výhodou oproti Viperu má být o 350 kg nižší hmotnost, což slibuje vskutku neskutečnou jízdní dynamiku. Výkon bude přenášen pouze na zadní kola skrze šestistupňovou sekvenční převodovku. Dalším významným prvkem má být přepracovaná aerodynamika s nízkým koeficientem odporu vzduchu. Hennessey by měl představit první koncept vozu již v blízké době.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků