Hennessey Maximus 1000 je gauner na čtyřech kolech. Líbí se vám? Pospěšte si!

V Americe umějí vzít nabušené auto a vymáčknout z něj ještě víc. V Texasu to platí dvojnásob.

Asi vám došlo, že 1000 v názvu auta bude znamenat počet koní. Texaská společnost si jako poslední počin vzala do parády nový Jeep Gladiator a hned, jak si pracovníci omyli ruce od grilovaných kuřat, se pustili do práce.

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Zakladatel společnosti John Hennessey vyloženě řekl, že výsledek musí být „gauner na čtyřech kolech“. Pracovníci proto sáhli po ústrojí z Dodge Hellcat, tedy motoru 6.2 V8 včetně osmistupňové automatické převodovky. Má však přepracovaný chladící a palivový systém. Jiná je i řídicí jednotka. Výsledný výkon je tedy 1000 koní a 1265 N.m.

Obutý do 20palcových terénních pneumatik BFG potom Gladiator nikoho nenechá na pochybách, že se nevzdal svého off-roadového původu. Pod podvozkem zvednutým o 12 centimetrů se nachází i nový nerezový výfukový systém.

Nejrychleji akcelerující SUV na světě? Hennessey se chlubí stovkou za 2,3 s

Nejrychleji akcelerující SUV na světě? Hennessey se chlubí stovkou za 2,3 s

Hennessey přijímá objednávky od začátku června. Produkce je však velmi exkluzivní a vznikne pouze 24 kusů. Za Maximus si firma řekne o v přepočtu 4.600.000 Kč. Postavit jeden kousek trvá čtyři měsíce.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků