Hennessey Maximus 1000 je gauner na čtyřech kolech. Líbí se vám? Pospěšte si!

V Americe umějí vzít nabušené auto a vymáčknout z něj ještě víc. V Texasu to platí dvojnásob.

Asi vám došlo, že 1000 v názvu auta bude znamenat počet koní. Texaská společnost si jako poslední počin vzala do parády nový Jeep Gladiator a hned, jak si pracovníci omyli ruce od grilovaných kuřat, se pustili do práce.

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Zakladatel společnosti John Hennessey vyloženě řekl, že výsledek musí být „gauner na čtyřech kolech“. Pracovníci proto sáhli po ústrojí z Dodge Hellcat, tedy motoru 6.2 V8 včetně osmistupňové automatické převodovky. Má však přepracovaný chladící a palivový systém. Jiná je i řídicí jednotka. Výsledný výkon je tedy 1000 koní a 1265 N.m.

Obutý do 20palcových terénních pneumatik BFG potom Gladiator nikoho nenechá na pochybách, že se nevzdal svého off-roadového původu. Pod podvozkem zvednutým o 12 centimetrů se nachází i nový nerezový výfukový systém.

Nejrychleji akcelerující SUV na světě? Hennessey se chlubí stovkou za 2,3 s

Nejrychleji akcelerující SUV na světě? Hennessey se chlubí stovkou za 2,3 s

Hennessey přijímá objednávky od začátku června. Produkce je však velmi exkluzivní a vznikne pouze 24 kusů. Za Maximus si firma řekne o v přepočtu 4.600.000 Kč. Postavit jeden kousek trvá čtyři měsíce.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků