Hennessey Maximus 1000 je gauner na čtyřech kolech. Líbí se vám? Pospěšte si!

V Americe umějí vzít nabušené auto a vymáčknout z něj ještě víc. V Texasu to platí dvojnásob.

Asi vám došlo, že 1000 v názvu auta bude znamenat počet koní. Texaská společnost si jako poslední počin vzala do parády nový Jeep Gladiator a hned, jak si pracovníci omyli ruce od grilovaných kuřat, se pustili do práce.

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Mclaren 600LT s výkonem 1000 koní? V Hennessey žádný problém

Zakladatel společnosti John Hennessey vyloženě řekl, že výsledek musí být „gauner na čtyřech kolech“. Pracovníci proto sáhli po ústrojí z Dodge Hellcat, tedy motoru 6.2 V8 včetně osmistupňové automatické převodovky. Má však přepracovaný chladící a palivový systém. Jiná je i řídicí jednotka. Výsledný výkon je tedy 1000 koní a 1265 N.m.

Obutý do 20palcových terénních pneumatik BFG potom Gladiator nikoho nenechá na pochybách, že se nevzdal svého off-roadového původu. Pod podvozkem zvednutým o 12 centimetrů se nachází i nový nerezový výfukový systém.

Nejrychleji akcelerující SUV na světě? Hennessey se chlubí stovkou za 2,3 s

Nejrychleji akcelerující SUV na světě? Hennessey se chlubí stovkou za 2,3 s

Hennessey přijímá objednávky od začátku června. Produkce je však velmi exkluzivní a vznikne pouze 24 kusů. Za Maximus si firma řekne o v přepočtu 4.600.000 Kč. Postavit jeden kousek trvá čtyři měsíce.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 54 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků