Hennessey má pro Corvette C8 nové výfuky. Poslechněte si, jak zní pravá láska

Vedle božského zvuku výfuk přidává i 21 koní navíc. Pro prvních sto zákazníků má Hennessey zajímavou slevu.

Nový Chevrolet Corvette je pro Američany vždy velkou událostí. Není tedy divu, že věhlasný úpravce Hennessey jí věnuje opravdu hodně prostoru. Hned po uvedení modelu avizoval, že přichystá verzi s dvakrát přeplňovaným motorem o výkonu 1200 koní. Pár měsíců poté přišel s první fází, která spočívala v překonání nejvyšší rychlosti sériového vozu.

Hennessey poprvé ukázal svůj Chevrolet Corvette C8. Hned pokořil kýžený rekord

Hennessey poprvé ukázal svůj Chevrolet Corvette C8. Hned pokořil kýžený rekord

Chevrolet Corvette C8 tehdy dostal nový výfuk a přeplňování kapalným dusíkem, s čímž dosáhl rychlosti 330 km/h. Nyní Hennessey představuje nový nerezový výfukový systém, který je již možné koupit a vedle šťavnatějšího zvuku přidá 21 koní a 25 N.m.

Corvette C8 má v základu dosahovat výkonu až 495 koní. U kousku zakoupeného společností se jich na kolech naměřilo 437. S novým výfukem pak 458. Výfuk je také o 4,5 kilogramů lehčí a je na něj doživotní záruka. Zájemci o řvoucí trubky si ovšem musí pospíšit, protože Hennessey jich plánuje vyrobit pouze tisíc.

Hennessey upravil Jeep Gladiator. Pod kapotu mu zasadil V8 Hellcat s 1000 koní

Hennessey upravil Jeep Gladiator. Pod kapotu mu zasadil V8 Hellcat s 1000 koní

Prvních sto zákazníků zaplatí 2995 dolarů (72.300 Kč), ostatní si pak v přepočtu dvanáct tisíc korun připlatí. Texasané vyrobí dvacet kousků měsíčně a dodací lhůta na každý z nich jsou zhruba tři týdny. Chevrolet Corvette C8 se navíc pomalu dostává do Evropy. I když to tak původně vůbec nemělo být, Britové oznámili, že na svých silnicích tento amerických přírůstek očekávají.

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 78 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků