Hennessey chystá šestikolovou luxusní stíhačku. Má to být nejdražší elektroauto světa

Americký úpravce a tvůrce extrémního hypersportu Venom F5 chystá tři nové modely. Prvním bude luxusní GT nevídaných parametrů.

Zatím co předchozí výtvory společnosti Hennessey měly více méně tradiční tvary i koncepci, nyní chystá něco skutečně speciálního. Značka má ambici představit v následujících deseti letech tři zcela nové vozy a prvním v řadě má být elektromobil.

Ale ne ledajaký. Projekt Deep Space je čtyřmístné hyper-GT pro čtyři pasažéry, kteří sedí v křeslech, uspořádaných do tvaru kosočtverce. Osoba na úplně zadní sedačce se pak může pohodlně natáhnout díky sklopnému opěradlu. Vůz kromě posádky pojme i čtyři sady golfových holí a další zavazadla.

Šest kol, šest elektromotorů – rychlost má být devastující a Hennessey tvrdí, že jejich vozidlo zrychlí z nuly na 320 km/h v rekordním čase. Šestice kol má nabídnout vynikající trakci a bezesporu ohromná síla elektromotorů tak bude dokonale využita. Vůz má vznikat v továrně v Sealy v Texasu za pomoci technologických partnerů Shell Pennzoil a Delta Cosworth.

S cenou tří milionů dolarů (při současném kurzu přibližně 68 milionů korun) má jít o nejdražší elektromobil planety. Výroba bude spuštěna v roce 2026, vznikne pouhých 105 kusů.

Diskuze (2) Další článek: BMW i7 na prvních fotkách a videu. Takhle ještě maskované řádí v Arjeplogu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,