Hennessey a 30 let motorové brutality. Tohle jsou ty nejslavnější kousky

Málokterá společnost si zaslouží tolik superlativ, jako americké HPE. Teď slaví 30 let a šéf vzpomíná na ty nejdůležitější modely.

V roce 1991 si jistý John Hennessey z Texasu koupil Mitsubishi 3000GT VR4 a začal si jej upravovat. Krátce poté se s ním vydal na Pikes Peak a začal sbírat první závodní zkušenosti a úspěchy. Dnes vlastní jednu z nejvíce respektovaných firem, která dělá z rychlých aut ještě rychlejší.

Hennessey Venom 1000 z Mustangu je tady. Poslechněte si, jak zní legie koní

Hennessey Venom 1000 z Mustangu je tady. Poslechněte si, jak zní legie koní

Chevrolet Camaro, Ford F-150, Ford Mustang, Dodge Viper... je to prostě jedno. Zavřete jedno z těchto aut do dílny Hennessey Performance Engineering a po chvíli vyjede jako uřvaná bestie s výkonem okolo tisíc koní. Dokonce už mají za sebou i dva supersporty vlastní výroby.

John si přitom v počátcích své firmy vzal inspiraci z Carrolla Shelbyho a Aloise Rufa. Přece když se mohli oni živit stavěním rychlých aut pro lidi, tak proč ne on. Prvním počinem společnosti se tak stal upravený Dodge Viper s označením Hennessey Viper Venom GTS s výkonem 1000 koní.

Hennessey Venom F5 je nejvýkonnější produkční auto na světě. Zkusí 500 km/h

Hennessey Venom F5 je nejvýkonnější produkční auto na světě. Zkusí 500 km/h

S tímto autem najednou zlomil rekord, protože šlo o údajně první Dodge Viper, který překonal rychlost 200 mil za hodinu (322,4 km/h). Nebyl to tedy poslední rekord, kterého John dosáhl. Po třech dekádách úspěšného vedení podniku tak tuningový mág vzpomíná na deset nejlepších modelů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

včera | Stanislav Kolman | 4 příspěvky
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line: Bejby nebude sedět v koutě!

Hyundai i10 1.0 T-GDI N Line

Městskou krabičku se sportovním vzhledem asi nebudou všichni brát úplně vážně. V Hyundai i10 se 100koňovým přeplňovaným motorem se však skrývá víc, než se na první pohled zdá.

7.  5.  2021 | Jan Mička