Hengst Mustang: laděný Američan z Německa

Ani německá tuningová společnost Hengst, vedená specialistou na vozy BMW Peterem Grasslem, neodolala pokušení přepracovat k obrazu svému současný Ford Mustang. Hengst je znám především zvyšováním výkonových parametrů sériových vozů BMW, ať už co do výkonu motoru nebo aerodynamiky, ale tento Mustang je výrazný také obrovskými koly, interiérem v retro stylu nebo spoustou elektronických „vychytávek“.

Základem se stal Mustang v provedení GT s osmiválcem 4,6 l o solidním výkonu 330 koní, což se Grasslovi ale zdálo málo a drobnými úpravami přidal ještě stádo 35 koní navrch. Pětistupňová převodovka s manuálním řazením zůstala sériová, zato podvozek byl upraven s ohledem na tužší a sportovnější svezení.

Kromě techniky se německý ladič zaměřil i na interiér, který vybavil červeným čalouněním s důrazem na nádech „starých dobrých časů“, zatímco s respektem k povedeným, čistým liniím karosérie se do úprav exteriéru příliš netlačil. Jeho zásahem tak byla pouze odstraněna výsuvná anténa z levého předního blatníku.

Instalován byl audiosystém Rainbow Platinum s dvanáctipalovým subwooferem, jehož srdcem se stala jednotka Kenwood DNX 7200. Velký dojem budí také LCD panely v obou dveřích, které jsou však usazeny tak nešikovně, že se na ně zevnitř podíváte jen stěží…

Klepněte pro větší obrázek
Hengst Mustang

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků