Hengst Mustang: laděný Američan z Německa

Ani německá tuningová společnost Hengst, vedená specialistou na vozy BMW Peterem Grasslem, neodolala pokušení přepracovat k obrazu svému současný Ford Mustang. Hengst je znám především zvyšováním výkonových parametrů sériových vozů BMW, ať už co do výkonu motoru nebo aerodynamiky, ale tento Mustang je výrazný také obrovskými koly, interiérem v retro stylu nebo spoustou elektronických „vychytávek“.

Základem se stal Mustang v provedení GT s osmiválcem 4,6 l o solidním výkonu 330 koní, což se Grasslovi ale zdálo málo a drobnými úpravami přidal ještě stádo 35 koní navrch. Pětistupňová převodovka s manuálním řazením zůstala sériová, zato podvozek byl upraven s ohledem na tužší a sportovnější svezení.

Kromě techniky se německý ladič zaměřil i na interiér, který vybavil červeným čalouněním s důrazem na nádech „starých dobrých časů“, zatímco s respektem k povedeným, čistým liniím karosérie se do úprav exteriéru příliš netlačil. Jeho zásahem tak byla pouze odstraněna výsuvná anténa z levého předního blatníku.

Instalován byl audiosystém Rainbow Platinum s dvanáctipalovým subwooferem, jehož srdcem se stala jednotka Kenwood DNX 7200. Velký dojem budí také LCD panely v obou dveřích, které jsou však usazeny tak nešikovně, že se na ně zevnitř podíváte jen stěží…

Klepněte pro větší obrázek
Hengst Mustang

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků