Hengst Mustang: laděný Američan z Německa

Ani německá tuningová společnost Hengst, vedená specialistou na vozy BMW Peterem Grasslem, neodolala pokušení přepracovat k obrazu svému současný Ford Mustang. Hengst je znám především zvyšováním výkonových parametrů sériových vozů BMW, ať už co do výkonu motoru nebo aerodynamiky, ale tento Mustang je výrazný také obrovskými koly, interiérem v retro stylu nebo spoustou elektronických „vychytávek“.

Základem se stal Mustang v provedení GT s osmiválcem 4,6 l o solidním výkonu 330 koní, což se Grasslovi ale zdálo málo a drobnými úpravami přidal ještě stádo 35 koní navrch. Pětistupňová převodovka s manuálním řazením zůstala sériová, zato podvozek byl upraven s ohledem na tužší a sportovnější svezení.

Kromě techniky se německý ladič zaměřil i na interiér, který vybavil červeným čalouněním s důrazem na nádech „starých dobrých časů“, zatímco s respektem k povedeným, čistým liniím karosérie se do úprav exteriéru příliš netlačil. Jeho zásahem tak byla pouze odstraněna výsuvná anténa z levého předního blatníku.

Instalován byl audiosystém Rainbow Platinum s dvanáctipalovým subwooferem, jehož srdcem se stala jednotka Kenwood DNX 7200. Velký dojem budí také LCD panely v obou dveřích, které jsou však usazeny tak nešikovně, že se na ně zevnitř podíváte jen stěží…

Klepněte pro větší obrázek
Hengst Mustang

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků