Heinz-Harald Frentzen bude po zbytek sezóny hájit barvy týmu Prost

Jeden z nejúspěšnějších německých pilotů posledních let, Heinz-Harald Frentzen, se po vyhození ze stáje Jordan, nemusel dlouho trápit starostmi o svou budoucnost.
Heinz-Harald Frentzen bude po zbytek sezóny hájit barvy týmu Prost
Minulý týden tým Benson and Hedges Jordan Honda oznámil, že volné místo po Frentzenovi zaplní po zbytek letošní sezóny Jean Alesi ze stáje Prost. Náhradou za francouzského veterána se v týmu Alaina Prosta pak logicky stal právě Heinz-Harald Frentzen. Frentzen se tak v modrém monopostu týmu Prost objeví již na nadcházející velké ceně Maďarska, kde bude mít také první možnost se blíže seznámit s vozem.

Sám Alain Prost je z Frentzenova příchodu velmi nadšen a očekává, že jeho zkušenosti mu pomohou dostat jeho tým mezi špičku Formule 1. "Jsem šťastný, že mohu přivítat Heinze-Haralda v našem týmu," řekl Prost. "Jeho úspěchy ve Formuli 1 z posledních let ho řadí mezi nejlepší a jeho zkušenosti ze špičkových týmů nám budou po zbytek sezóny velkou vzpruhou. Jeho příchod nám dovoluje připravovat se na budoucnost se sebedůvěrou. Je důležité zachovat v týmu klid – to je důvod, pro který jsem se rozhodl uvolnit Jeana."

Rovněž Frentzen je rád, že se po vynechání domácí velké ceny může vrátit do Formule 1. Po zbytek sezóny bude týmovým kolegou Luciana Burtiho a bude se snažit rozmnožit svůj dosavadní šestibodový zisk. Frentzen ke svému novému angažmá řekl: "Jsem rád, že mám šanci jezdit pro Prost po zbylých pět závodů této sezóny. Bylo by velmi obtížné odmítnout tuto příležitost a těším se, že budu moci podpořit tým.”

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků