Heinz-Harald Frentzen bude po zbytek sezóny hájit barvy týmu Prost

Jeden z nejúspěšnějších německých pilotů posledních let, Heinz-Harald Frentzen, se po vyhození ze stáje Jordan, nemusel dlouho trápit starostmi o svou budoucnost.
Heinz-Harald Frentzen bude po zbytek sezóny hájit barvy týmu Prost
Minulý týden tým Benson and Hedges Jordan Honda oznámil, že volné místo po Frentzenovi zaplní po zbytek letošní sezóny Jean Alesi ze stáje Prost. Náhradou za francouzského veterána se v týmu Alaina Prosta pak logicky stal právě Heinz-Harald Frentzen. Frentzen se tak v modrém monopostu týmu Prost objeví již na nadcházející velké ceně Maďarska, kde bude mít také první možnost se blíže seznámit s vozem.

Sám Alain Prost je z Frentzenova příchodu velmi nadšen a očekává, že jeho zkušenosti mu pomohou dostat jeho tým mezi špičku Formule 1. "Jsem šťastný, že mohu přivítat Heinze-Haralda v našem týmu," řekl Prost. "Jeho úspěchy ve Formuli 1 z posledních let ho řadí mezi nejlepší a jeho zkušenosti ze špičkových týmů nám budou po zbytek sezóny velkou vzpruhou. Jeho příchod nám dovoluje připravovat se na budoucnost se sebedůvěrou. Je důležité zachovat v týmu klid – to je důvod, pro který jsem se rozhodl uvolnit Jeana."

Rovněž Frentzen je rád, že se po vynechání domácí velké ceny může vrátit do Formule 1. Po zbytek sezóny bude týmovým kolegou Luciana Burtiho a bude se snažit rozmnožit svůj dosavadní šestibodový zisk. Frentzen ke svému novému angažmá řekl: "Jsem rád, že mám šanci jezdit pro Prost po zbylých pět závodů této sezóny. Bylo by velmi obtížné odmítnout tuto příležitost a těším se, že budu moci podpořit tým.”

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

dnes | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků