Heinz-Harald Frentzen bude po zbytek sezóny hájit barvy týmu Prost

Jeden z nejúspěšnějších německých pilotů posledních let, Heinz-Harald Frentzen, se po vyhození ze stáje Jordan, nemusel dlouho trápit starostmi o svou budoucnost.
Heinz-Harald Frentzen bude po zbytek sezóny hájit barvy týmu Prost
Minulý týden tým Benson and Hedges Jordan Honda oznámil, že volné místo po Frentzenovi zaplní po zbytek letošní sezóny Jean Alesi ze stáje Prost. Náhradou za francouzského veterána se v týmu Alaina Prosta pak logicky stal právě Heinz-Harald Frentzen. Frentzen se tak v modrém monopostu týmu Prost objeví již na nadcházející velké ceně Maďarska, kde bude mít také první možnost se blíže seznámit s vozem.

Sám Alain Prost je z Frentzenova příchodu velmi nadšen a očekává, že jeho zkušenosti mu pomohou dostat jeho tým mezi špičku Formule 1. "Jsem šťastný, že mohu přivítat Heinze-Haralda v našem týmu," řekl Prost. "Jeho úspěchy ve Formuli 1 z posledních let ho řadí mezi nejlepší a jeho zkušenosti ze špičkových týmů nám budou po zbytek sezóny velkou vzpruhou. Jeho příchod nám dovoluje připravovat se na budoucnost se sebedůvěrou. Je důležité zachovat v týmu klid – to je důvod, pro který jsem se rozhodl uvolnit Jeana."

Rovněž Frentzen je rád, že se po vynechání domácí velké ceny může vrátit do Formule 1. Po zbytek sezóny bude týmovým kolegou Luciana Burtiho a bude se snažit rozmnožit svůj dosavadní šestibodový zisk. Frentzen ke svému novému angažmá řekl: "Jsem rád, že mám šanci jezdit pro Prost po zbylých pět závodů této sezóny. Bylo by velmi obtížné odmítnout tuto příležitost a těším se, že budu moci podpořit tým.”

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků