Heico Sportiv S80: zářící krasavice v Las Vegas

Německý úpravce oddaný Švédské značce Volvo přivezl do Las Vegas opravdu nevšední kousek. Zářící severskou limuzínu S80.

První co každého bezesporu zaujme je speciální sedmivrstvý lak s chromovým efektem, který celkově mění vnímání tohoto vozu. Pro konzervativní limuzínu vyšší třídy trochu nezvyklé, ale v Americe na silnici překvapí máloco, a tak je zřejmě v úpravách třeba jít až do extrému. Ale barvou vše pochopitelně jen začíná. Nechybí ani mírné vylepšen bodykitu a sada modrých diod umístěná pod prahy, které celkově přispěly ke skutečně nevšední vizáži tohoto vozu. Co se týká interiéru, ten se též mírně zaleskl. Do stejného „kabátku“ jako je karoserie, se totiž oblékla středová konzole, ovládací a dveřové panely. Přepracování interiéru spočívalo i v osazení plnohodnotných zadních sedadel, takže vůz pojme jen čtyři cestující. Zůstat nemohlo jen při oku lahodících úpravách a proto se ladič rozhodl zasáhnout i do technické stránky vozu.

Pro tyto úpravy posloužil sériový šestiválec objemu 3,2 l, který nyní „šlape“ na bio palivo E85, má přeprogramovanou elektroniku a poskytuje velmi pěkný výkon 350 koní. I navzdory své robustnosti se tenhle kousek určitě nedá nazvat lenivým, protože z klidu na „stovku“ se vyšvihne za 5,8 sekundy.

Velká změna nastala i při přenášení výkonu z motoru, původně měl totiž tenhle vůz náhon jen na přední kola a tak mu úpravci „dopřáli“ pohon všech čtyř kol. Na seznamu technických vylepšení se nacházejí i nové brzdové kotouče o průměru 13,9 palce, sportovní tlumiče díky kterým šel vůz blíže k zemi a seznam technických úprav pak uzavírají sportovní 20 palcové disky z lehké slitiny.  

Společnost Heico Sportiv s dvanáctiletou praxí v úpravách vozů Volvo tedy opět nezklamala a rozzářila tuningovou scénu do velkého jasu. V tomto případě doslova...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Heico Sportiv S80
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků