Heico Sportiv S80: zářící krasavice v Las Vegas

Německý úpravce oddaný Švédské značce Volvo přivezl do Las Vegas opravdu nevšední kousek. Zářící severskou limuzínu S80.

První co každého bezesporu zaujme je speciální sedmivrstvý lak s chromovým efektem, který celkově mění vnímání tohoto vozu. Pro konzervativní limuzínu vyšší třídy trochu nezvyklé, ale v Americe na silnici překvapí máloco, a tak je zřejmě v úpravách třeba jít až do extrému. Ale barvou vše pochopitelně jen začíná. Nechybí ani mírné vylepšen bodykitu a sada modrých diod umístěná pod prahy, které celkově přispěly ke skutečně nevšední vizáži tohoto vozu. Co se týká interiéru, ten se též mírně zaleskl. Do stejného „kabátku“ jako je karoserie, se totiž oblékla středová konzole, ovládací a dveřové panely. Přepracování interiéru spočívalo i v osazení plnohodnotných zadních sedadel, takže vůz pojme jen čtyři cestující. Zůstat nemohlo jen při oku lahodících úpravách a proto se ladič rozhodl zasáhnout i do technické stránky vozu.

Pro tyto úpravy posloužil sériový šestiválec objemu 3,2 l, který nyní „šlape“ na bio palivo E85, má přeprogramovanou elektroniku a poskytuje velmi pěkný výkon 350 koní. I navzdory své robustnosti se tenhle kousek určitě nedá nazvat lenivým, protože z klidu na „stovku“ se vyšvihne za 5,8 sekundy.

Velká změna nastala i při přenášení výkonu z motoru, původně měl totiž tenhle vůz náhon jen na přední kola a tak mu úpravci „dopřáli“ pohon všech čtyř kol. Na seznamu technických vylepšení se nacházejí i nové brzdové kotouče o průměru 13,9 palce, sportovní tlumiče díky kterým šel vůz blíže k zemi a seznam technických úprav pak uzavírají sportovní 20 palcové disky z lehké slitiny.  

Společnost Heico Sportiv s dvanáctiletou praxí v úpravách vozů Volvo tedy opět nezklamala a rozzářila tuningovou scénu do velkého jasu. V tomto případě doslova...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Heico Sportiv S80
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků