Heico Sportiv S80: zářící krasavice v Las Vegas

Německý úpravce oddaný Švédské značce Volvo přivezl do Las Vegas opravdu nevšední kousek. Zářící severskou limuzínu S80.

První co každého bezesporu zaujme je speciální sedmivrstvý lak s chromovým efektem, který celkově mění vnímání tohoto vozu. Pro konzervativní limuzínu vyšší třídy trochu nezvyklé, ale v Americe na silnici překvapí máloco, a tak je zřejmě v úpravách třeba jít až do extrému. Ale barvou vše pochopitelně jen začíná. Nechybí ani mírné vylepšen bodykitu a sada modrých diod umístěná pod prahy, které celkově přispěly ke skutečně nevšední vizáži tohoto vozu. Co se týká interiéru, ten se též mírně zaleskl. Do stejného „kabátku“ jako je karoserie, se totiž oblékla středová konzole, ovládací a dveřové panely. Přepracování interiéru spočívalo i v osazení plnohodnotných zadních sedadel, takže vůz pojme jen čtyři cestující. Zůstat nemohlo jen při oku lahodících úpravách a proto se ladič rozhodl zasáhnout i do technické stránky vozu.

Pro tyto úpravy posloužil sériový šestiválec objemu 3,2 l, který nyní „šlape“ na bio palivo E85, má přeprogramovanou elektroniku a poskytuje velmi pěkný výkon 350 koní. I navzdory své robustnosti se tenhle kousek určitě nedá nazvat lenivým, protože z klidu na „stovku“ se vyšvihne za 5,8 sekundy.

Velká změna nastala i při přenášení výkonu z motoru, původně měl totiž tenhle vůz náhon jen na přední kola a tak mu úpravci „dopřáli“ pohon všech čtyř kol. Na seznamu technických vylepšení se nacházejí i nové brzdové kotouče o průměru 13,9 palce, sportovní tlumiče díky kterým šel vůz blíže k zemi a seznam technických úprav pak uzavírají sportovní 20 palcové disky z lehké slitiny.  

Společnost Heico Sportiv s dvanáctiletou praxí v úpravách vozů Volvo tedy opět nezklamala a rozzářila tuningovou scénu do velkého jasu. V tomto případě doslova...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Heico Sportiv S80
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků