Heico HS70: bílé extrakombi

Tuner Heico představil upravené Volvo V70. Výkon 330 koní v praktickém kombíku slibuje rychlé přesuny i v plném obsazení.
Heico HS70: bílé extrakombi

Tuner Heico si vzal do parády Volvo V70 a světlo světa tak uzřel model s názvem HS7. Nejde o nic obyčejného, právě naopak. Základem je totiž verze T6, pod jejíž kapotou číhá přeplňovaný třílitrový šestiválec. Jeho původní výkon 285 koní se podařilo vyhnat až na celkových 242 kW/330 k. Kromě úpravy řídící jednotky došlo k vylepšení chladícího systému a kompletnímu přepracování výfukového potrubí. Výkon motoru je přenášen na všechna čtyři kola a vůz je vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou.

Díky solidním papírovým výkonům disponuje vůz dobrou dynamikou. Na stovku zrychlí velké kombi za 6,2 sekundy a při rozletu jej zastaví až omezovač při klasických 250 km/h. Vyšším výkonům musel být přizpůsoben také podvozek vozu, který dostal nové pružiny, tlumiče a došlo k celkovému snížení světlé výšky. K tvrdé jízdě jistě přidávají také velká 19“ kola z lehkých slitin.

Jak můžete na fotografiích vidět, zásahy se dotkly také vnějšího vzhledu. Jiná je přední maska, které dominuje velký nasávací otvor uprostřed – zde však bez klasického chromování. Na zádi se pak objevil nový nárazník s integrovaným spoilerem, do kterého jsou vnořeny čtyři koncovky výfuku. Ruku na srdce, právě táhle část se úpravci příliš nepovedla a nárazník vypadá jako slepený z mnoha částí...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Heico HS7

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 39 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků