Heico HS70: bílé extrakombi

Tuner Heico představil upravené Volvo V70. Výkon 330 koní v praktickém kombíku slibuje rychlé přesuny i v plném obsazení.
Heico HS70: bílé extrakombi

Tuner Heico si vzal do parády Volvo V70 a světlo světa tak uzřel model s názvem HS7. Nejde o nic obyčejného, právě naopak. Základem je totiž verze T6, pod jejíž kapotou číhá přeplňovaný třílitrový šestiválec. Jeho původní výkon 285 koní se podařilo vyhnat až na celkových 242 kW/330 k. Kromě úpravy řídící jednotky došlo k vylepšení chladícího systému a kompletnímu přepracování výfukového potrubí. Výkon motoru je přenášen na všechna čtyři kola a vůz je vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou.

Díky solidním papírovým výkonům disponuje vůz dobrou dynamikou. Na stovku zrychlí velké kombi za 6,2 sekundy a při rozletu jej zastaví až omezovač při klasických 250 km/h. Vyšším výkonům musel být přizpůsoben také podvozek vozu, který dostal nové pružiny, tlumiče a došlo k celkovému snížení světlé výšky. K tvrdé jízdě jistě přidávají také velká 19“ kola z lehkých slitin.

Jak můžete na fotografiích vidět, zásahy se dotkly také vnějšího vzhledu. Jiná je přední maska, které dominuje velký nasávací otvor uprostřed – zde však bez klasického chromování. Na zádi se pak objevil nový nárazník s integrovaným spoilerem, do kterého jsou vnořeny čtyři koncovky výfuku. Ruku na srdce, právě táhle část se úpravci příliš nepovedla a nárazník vypadá jako slepený z mnoha částí...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Heico HS7

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků