Heico HS70: bílé extrakombi

Tuner Heico představil upravené Volvo V70. Výkon 330 koní v praktickém kombíku slibuje rychlé přesuny i v plném obsazení.
Heico HS70: bílé extrakombi

Tuner Heico si vzal do parády Volvo V70 a světlo světa tak uzřel model s názvem HS7. Nejde o nic obyčejného, právě naopak. Základem je totiž verze T6, pod jejíž kapotou číhá přeplňovaný třílitrový šestiválec. Jeho původní výkon 285 koní se podařilo vyhnat až na celkových 242 kW/330 k. Kromě úpravy řídící jednotky došlo k vylepšení chladícího systému a kompletnímu přepracování výfukového potrubí. Výkon motoru je přenášen na všechna čtyři kola a vůz je vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou.

Díky solidním papírovým výkonům disponuje vůz dobrou dynamikou. Na stovku zrychlí velké kombi za 6,2 sekundy a při rozletu jej zastaví až omezovač při klasických 250 km/h. Vyšším výkonům musel být přizpůsoben také podvozek vozu, který dostal nové pružiny, tlumiče a došlo k celkovému snížení světlé výšky. K tvrdé jízdě jistě přidávají také velká 19“ kola z lehkých slitin.

Jak můžete na fotografiích vidět, zásahy se dotkly také vnějšího vzhledu. Jiná je přední maska, které dominuje velký nasávací otvor uprostřed – zde však bez klasického chromování. Na zádi se pak objevil nový nárazník s integrovaným spoilerem, do kterého jsou vnořeny čtyři koncovky výfuku. Ruku na srdce, právě táhle část se úpravci příliš nepovedla a nárazník vypadá jako slepený z mnoha částí...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Heico HS7

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků