Heico H7S - Volvo V70R: pěkně ostré kombi

Když se řekne Švédsko, většině lidí se vybaví hokej, blonďaté slečny a bezpečná auta. Volvo si své renomé vybudovalo na kvalitních a bezpečných vozech, mezi které patří i model V70R. To poslední písmenko R dává všem jasně najevo, že se nebude jednat o standardní rodinné auto, ale o sportovněji laděný vůz, který disponuje zajímavými výkonovými parametry.

Volvo V70 R má pod kapotou přeplňovaný zážehový pětiválec o objemu 2.5 l, který má výkon 220 kW (rovných 300 k) v 5 500 ot/min. Tuner Heico vyladěním pohonné jednotky zvedl výkon o dalších 28 kW (37 k) a upravil výfukový systém, který končí čtveřicí chromovaných koncovek. Maximální kroutící moment vzrostl na hodnotu 440 Nm, což je o 40 Nm více než sériové provedení. O lepší jízdní vlastnosti se stará modifikované nastavení podvozku, nové tlumiče a snížená světlá výška vozu o 30 milimetrů. Za pneumatikami o rozměrech 235/40 ZR 18 je ukryt brzdový systém s velkými kotouči a šestipístkovými třmeny.

Sprint z na stovku zvládne kombík V70R v kabátku Heico H7S za 6,2 s, nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 260 km/h (povoleno +10 km/h oproti sériové variantě). Do interiéru si můžete objednat celou řadu doplňků, mezi kterými bych jmenoval např. luxusní kožené sedačky s bočním vedením za příplatek dva tisíce eur.

Tip: další upravené vozy najdete v sekci Tuning.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků