Hartge BMW M6: auto s ďábelským úsměvem

Nekompromisní tuner Hartge se s vozy bavorské automobilky BMW vůbec nemazlí. Stačí si jen vzpomenout, že tato firma vám namontuje motor z M5 do jedničkové řady a už asi začínáte tušit, s kým máte tu čest. Pojďme se podívat, co tato firma provedla modelu M6.
Hartge BMW M6: auto s ďábelským úsměvem

U Hartge zaujali obdobný názor, jako mám já: Když je BMW M6 nejrychlejším sériovým bavorákem, mělo by podle toho i jezdit... Proto inženýři odstranili elektronický omezovač rychlosti na limitu 250 km/h a sériové kupé tak s klidem atakuje rychlost 320 km/h. Bez omezovače ale vznikl drobný problém: vůz musí mít taková kola, která zvládnou rychlost kolem třístovky. Hartge to vyřešil paketem HARTGE CLASSIC 2, který obsahuje lehké třídílné disky o rozměrech 9,5 x 21 palců vpředu a 10,5 x 21 palců vzadu. Ráfky jsou obuty do pneumatik 255/30 ZR 21 vpředu a 295/25 ZR 21 vzadu.

Další úpravy na kupé obsahují: nové odpružení vozu mimo jiné sníží světlou výšku o 30 mm, přepracovanou masku, sportovní tlumič a chromované koncovky výfukového systému. V interiéru je multifunkční tříramenný volant, hliníkové nebo karbonové doplňky obložení, velurové koberečky s logem tunera nebo luxusní kožené čalounění.

Ostrý desetiválcový motor zůstal nedotčen, přesto už při pohledu na fotografii nebudete pochybovat, že máte čest s něcím výjimečným. A když si představíte toto zajímavé kupé v rychlosti 320 km/h, opustí vás jistě i poslední zbytky nejistoty...

Tip: Přečtěte si, jak model M6 vyladila firma Hamann.


Hartge M6

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků