Hartge BMW M6: auto s ďábelským úsměvem

Nekompromisní tuner Hartge se s vozy bavorské automobilky BMW vůbec nemazlí. Stačí si jen vzpomenout, že tato firma vám namontuje motor z M5 do jedničkové řady a už asi začínáte tušit, s kým máte tu čest. Pojďme se podívat, co tato firma provedla modelu M6.
Hartge BMW M6: auto s ďábelským úsměvem

U Hartge zaujali obdobný názor, jako mám já: Když je BMW M6 nejrychlejším sériovým bavorákem, mělo by podle toho i jezdit... Proto inženýři odstranili elektronický omezovač rychlosti na limitu 250 km/h a sériové kupé tak s klidem atakuje rychlost 320 km/h. Bez omezovače ale vznikl drobný problém: vůz musí mít taková kola, která zvládnou rychlost kolem třístovky. Hartge to vyřešil paketem HARTGE CLASSIC 2, který obsahuje lehké třídílné disky o rozměrech 9,5 x 21 palců vpředu a 10,5 x 21 palců vzadu. Ráfky jsou obuty do pneumatik 255/30 ZR 21 vpředu a 295/25 ZR 21 vzadu.

Další úpravy na kupé obsahují: nové odpružení vozu mimo jiné sníží světlou výšku o 30 mm, přepracovanou masku, sportovní tlumič a chromované koncovky výfukového systému. V interiéru je multifunkční tříramenný volant, hliníkové nebo karbonové doplňky obložení, velurové koberečky s logem tunera nebo luxusní kožené čalounění.

Ostrý desetiválcový motor zůstal nedotčen, přesto už při pohledu na fotografii nebudete pochybovat, že máte čest s něcím výjimečným. A když si představíte toto zajímavé kupé v rychlosti 320 km/h, opustí vás jistě i poslední zbytky nejistoty...

Tip: Přečtěte si, jak model M6 vyladila firma Hamann.


Hartge M6

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků