Harley-Davidson už to netáhne s Fordem, ale s GMC. A hned stvořili bestii

Tradiční spojení Fordu a výrobce motocyklů Harley-Davidson bylo pro tentokrát porušeno. Proti těmhle chlapíkům by ale asi stejně nikdo nic nenamítal.

Legendárního výrobce motocyklů Harley-Davidson si v automobilovém světě v posledních letech spojíte nejspíš s Fordem, se kterým společně vytvořili například úžasnou edici pickupu F-150. Výrobce motorek si teď ale odskočil k General Motors. 

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Konkrétně k automobilce GMC, která se soustředí výhradně na výrobu chlapáckých trucků a velkých SUV. Na vrcholu potravního řetězce je model Sierra s délkou až skoro šest metrů v té největší konfiguraci. Harley-Davidson se pyšní tím, že na jemu svěřené speciální edici udělal celkem 65 úprav.

Dokonalý vůz na zimu. V monstru od GMC rozhodně ve vánici neuvíznete

Dokonalý vůz na zimu. V monstru od GMC rozhodně ve vánici neuvíznete

Ty zahrnují například LED světelný pás v předním nárazníku, všudypřítomná loga a nápisy odkazující na značku Harley-Davidson či funkční sání vzduchu na kapotě. Unikátní frézovaná 22placová kola si zase berou inspiraci v ikonickém motocyklu Fat Boy.

Ford pomáhá nevidomým vidět krajinu při cestování. Rozvibruje jejich okno

Ford pomáhá nevidomým vidět krajinu při cestování. Rozvibruje jejich okno

Změny nejsou jenom kosmetické. Výrobce motorek se zaměřil například i na výfukový systém, dále přidal odpružení od společnosti BDS a větší terénní pneumatiky. Výroba vozu je omezena pouze na 250 kusů, které budou dostupné ve třech odstínech - Onyx Black, Summit White nebo Satin Steel Metallic.

Vozy budou vznikat u společnosti Tuscany Motor, která se výrobou speciálních amerických trucků zabývá již několik desetiletí.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 73 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků