Harley-Davidson už to netáhne s Fordem, ale s GMC. A hned stvořili bestii

Tradiční spojení Fordu a výrobce motocyklů Harley-Davidson bylo pro tentokrát porušeno. Proti těmhle chlapíkům by ale asi stejně nikdo nic nenamítal.

Legendárního výrobce motocyklů Harley-Davidson si v automobilovém světě v posledních letech spojíte nejspíš s Fordem, se kterým společně vytvořili například úžasnou edici pickupu F-150. Výrobce motorek si teď ale odskočil k General Motors. 

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Konkrétně k automobilce GMC, která se soustředí výhradně na výrobu chlapáckých trucků a velkých SUV. Na vrcholu potravního řetězce je model Sierra s délkou až skoro šest metrů v té největší konfiguraci. Harley-Davidson se pyšní tím, že na jemu svěřené speciální edici udělal celkem 65 úprav.

Dokonalý vůz na zimu. V monstru od GMC rozhodně ve vánici neuvíznete

Dokonalý vůz na zimu. V monstru od GMC rozhodně ve vánici neuvíznete

Ty zahrnují například LED světelný pás v předním nárazníku, všudypřítomná loga a nápisy odkazující na značku Harley-Davidson či funkční sání vzduchu na kapotě. Unikátní frézovaná 22placová kola si zase berou inspiraci v ikonickém motocyklu Fat Boy.

Ford pomáhá nevidomým vidět krajinu při cestování. Rozvibruje jejich okno

Ford pomáhá nevidomým vidět krajinu při cestování. Rozvibruje jejich okno

Změny nejsou jenom kosmetické. Výrobce motorek se zaměřil například i na výfukový systém, dále přidal odpružení od společnosti BDS a větší terénní pneumatiky. Výroba vozu je omezena pouze na 250 kusů, které budou dostupné ve třech odstínech - Onyx Black, Summit White nebo Satin Steel Metallic.

Vozy budou vznikat u společnosti Tuscany Motor, která se výrobou speciálních amerických trucků zabývá již několik desetiletí.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků