Harley-Davidson míří na perspektivní čínský trh

Největší americký výrobce motocyklů Harley-Davidson chystá v dubnu otevřít své první prodejní místo v Číně. To se bude nacházet přímo v metropoli Pekingu a bude to již jedenácté obchodní místo ve východní Asii. Pobočka se bude starat nejen o prodej samotných motocyklů, ale také o servis, prodej dalších doplňků a také o organizování srazů a jízd příznivců této americké klasiky.

Harley tak následuje automobilky, které v Číně postupně otevírají svá prodejní místa, ovšem jeho pozice není tak zajímavá. V Číně se totiž může jezdit na motocyklech pouze na určených silnicích, když např. v hlavním městě je pro motocykly určen pouze dálniční úsek v délce přibližně 50 kilometrů. Přesto se vedení společnosti domnívá, že v Číně je již velmi silná střední vrstva, která má dostatek prostředků pro zakoupení motocyklů a jejich provozování na vybraných silnicích.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků