Harley-Davidson jde mladým naproti. Uvedl zcela novou značku elektrokol

Po dlouhém čekání se do světa elektrických bicyklů pouští i Harley-Davidson. První zákazníci by se měli dočkat na jaře.

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson se rozhodl zaujmout i mladší zákazníky. Nemyslete si ale, že začal dělat pouzdra na iPhony či krátké kalhoty. Tradiční výrobce motocyklů již nějakou dobu koketuje s elektrickým pohonem a rozhodl se tak vyrobit elektrokolo.

Harley-Davidson už to netáhne s Fordem, ale s GMC. A hned stvořili bestii

Harley-Davidson už to netáhne s Fordem, ale s GMC. A hned stvořili bestii

Nešel na to však přímo, ale pomocí nové podznačky s názvem Serial 1 Cycle Company. Název společnosti odkazuje na vůbec první motocykl, který Harley vyrobil. „Když Harley-Davidson v roce 1903 poprvé přenesl sílu na dvě kola, navždy to změnilo způsob dopravy. Inspirováni podnikatelskou vizí zakladatelů Harley-Davidson doufáme, že se nám to povede znova,“ řekl ředitel značky Series 1 Aaron Frank.

Na prvním prototypu pracoval tým složený ze specialistů na motorky a bicykly. K dispozici jsou zatím jen první oficiální fotografie a na technické údaje si budeme muset ještě počkat. Již z fotografií je ale třeba poznat, že zadní kolo je poháněné řemenem. Externí světlomety pak na bicyklu žádné nejsou, osvětlené je však logo vpředu.

Ducati uvádí skládací elektrokola. Na designu pracovalo i studio Italdesign

Ducati uvádí skládací elektrokola. Na designu pracovalo i studio Italdesign

Model na fotografiích však ještě není zcela hotový. Jeho podoba se může lehce změnit a podle všeho nás čeká i celé modelové portfolio. Ostatně minulý rok kolovaly internetem fotografie, kde byly modely tři. Speciální odnož amerického výrobce motocyklů vypustí svůj první model na trh na jaře příštího roku. Cena není známá.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 59 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků