Hammacher Schlemmer nabízí skutečně výkonný elektromobil

Newyorští prodejci aut obohatily svou nabídku o velmi zajímavý vůz poháněný elektromotorem. Na první pohled sice vypadá jako nevydařené golfové autíčko, ale nenechte se splést, je to totiž jeden z nejvýkonnějších elektromobilů na trhu.

O jeho maximální rychlosti napovídá už samotní název - 120 MPH Electric Car, přičemž jeho maximálka je skutečně 193 km/h. Na druhé straně těžko říct, který odvážlivec by v tomto miniautu jel takovou rychlostí. Za zrychlení se toto vozítko taky nemusí stydět, z 0 na 100 km/h mu to totiž trvá pouhé čtyři sekundy. O přesun síly z motorů se stará speciální jednostupňová automatická převodovka, takže ideální volba do rušného městského provozu. Postupně se však dostáváme k tajemství jeho rychlosti, to spočívá v použití až dvou elektromotorů, přičemž společně dokážou vyvinout maximální točivý moment 1 354 Nm a a ujet na jedno nabití slušných 250-280 km.

Co se týče konstrukce, ta byla navrhována s ohledem na co nejmenší hmotnost a zároveň co největší tuhost. Při její výrobě byly použity materiály jako jsou kevlar, karbon a sklolaminát. Výrobce také garantuje, že pevnost karoserie zodpovídá všem platným standardům a je porovnatelná s kteroukoli karoserii vozu kategorie SUV. Vevnitř je dostatek místa pro dva dospělé lidi, kteří ale musejí být ve formě, jinak do auta jednoduše nevlezou.

Pokud toužíte po sportovním elektrickém autu, které sportovně taky vypadá, počkejte si na Teslu Roadster. Jestli vám však na vzhledu tolik nezáleží a cena za dovoz z USA u vás nehraje roli, pak můžete mít tohoto prcka za 108 000 $ ( 2 008 000 Kč), což není zrovna málo.

Klepněte pro větší obrázek
Hammacher Schlemmer 120 MPH Electric Car
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků