Hammacher Schlemmer nabízí skutečně výkonný elektromobil

Newyorští prodejci aut obohatily svou nabídku o velmi zajímavý vůz poháněný elektromotorem. Na první pohled sice vypadá jako nevydařené golfové autíčko, ale nenechte se splést, je to totiž jeden z nejvýkonnějších elektromobilů na trhu.

O jeho maximální rychlosti napovídá už samotní název - 120 MPH Electric Car, přičemž jeho maximálka je skutečně 193 km/h. Na druhé straně těžko říct, který odvážlivec by v tomto miniautu jel takovou rychlostí. Za zrychlení se toto vozítko taky nemusí stydět, z 0 na 100 km/h mu to totiž trvá pouhé čtyři sekundy. O přesun síly z motorů se stará speciální jednostupňová automatická převodovka, takže ideální volba do rušného městského provozu. Postupně se však dostáváme k tajemství jeho rychlosti, to spočívá v použití až dvou elektromotorů, přičemž společně dokážou vyvinout maximální točivý moment 1 354 Nm a a ujet na jedno nabití slušných 250-280 km.

Co se týče konstrukce, ta byla navrhována s ohledem na co nejmenší hmotnost a zároveň co největší tuhost. Při její výrobě byly použity materiály jako jsou kevlar, karbon a sklolaminát. Výrobce také garantuje, že pevnost karoserie zodpovídá všem platným standardům a je porovnatelná s kteroukoli karoserii vozu kategorie SUV. Vevnitř je dostatek místa pro dva dospělé lidi, kteří ale musejí být ve formě, jinak do auta jednoduše nevlezou.

Pokud toužíte po sportovním elektrickém autu, které sportovně taky vypadá, počkejte si na Teslu Roadster. Jestli vám však na vzhledu tolik nezáleží a cena za dovoz z USA u vás nehraje roli, pak můžete mít tohoto prcka za 108 000 $ ( 2 008 000 Kč), což není zrovna málo.

Klepněte pro větší obrázek
Hammacher Schlemmer 120 MPH Electric Car
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků