Hammacher Schlemmer nabízí skutečně výkonný elektromobil

Newyorští prodejci aut obohatily svou nabídku o velmi zajímavý vůz poháněný elektromotorem. Na první pohled sice vypadá jako nevydařené golfové autíčko, ale nenechte se splést, je to totiž jeden z nejvýkonnějších elektromobilů na trhu.

O jeho maximální rychlosti napovídá už samotní název - 120 MPH Electric Car, přičemž jeho maximálka je skutečně 193 km/h. Na druhé straně těžko říct, který odvážlivec by v tomto miniautu jel takovou rychlostí. Za zrychlení se toto vozítko taky nemusí stydět, z 0 na 100 km/h mu to totiž trvá pouhé čtyři sekundy. O přesun síly z motorů se stará speciální jednostupňová automatická převodovka, takže ideální volba do rušného městského provozu. Postupně se však dostáváme k tajemství jeho rychlosti, to spočívá v použití až dvou elektromotorů, přičemž společně dokážou vyvinout maximální točivý moment 1 354 Nm a a ujet na jedno nabití slušných 250-280 km.

Co se týče konstrukce, ta byla navrhována s ohledem na co nejmenší hmotnost a zároveň co největší tuhost. Při její výrobě byly použity materiály jako jsou kevlar, karbon a sklolaminát. Výrobce také garantuje, že pevnost karoserie zodpovídá všem platným standardům a je porovnatelná s kteroukoli karoserii vozu kategorie SUV. Vevnitř je dostatek místa pro dva dospělé lidi, kteří ale musejí být ve formě, jinak do auta jednoduše nevlezou.

Pokud toužíte po sportovním elektrickém autu, které sportovně taky vypadá, počkejte si na Teslu Roadster. Jestli vám však na vzhledu tolik nezáleží a cena za dovoz z USA u vás nehraje roli, pak můžete mít tohoto prcka za 108 000 $ ( 2 008 000 Kč), což není zrovna málo.

Klepněte pro větší obrázek
Hammacher Schlemmer 120 MPH Electric Car
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků