Hamann Murciélago LP690: hra na nervy

Hamman se občas rozhodne vylepšit něco, co se může na první pohled zdát dokonalým. Tentokrát to schytalo nejnovější Murciélago.

Není zrovna obvyklé, že se stylingové zásahy (byť funkční) u supersportů setkávají s pochopením. Ale Hamann se toho dlouhodobě nebojí a rád sahá i na posvátná Ferrari. V tomto případě se pustil do nového Murciélaga LP640, kterému dodal nové karbonové doplňky. Spodní lízátko předního nárazníků, nové kryty sání po bocích, nové přítlačné komponenty a nové křídlo.

To vše přibližuje vzhled Murciélaga slavnému předchůdci jménem Diablo. Zda to byla cílem, nebo jenom vedlejším produktem, k tomu se Hamann nepřiznal.

Každopádně ani technika nemohla zůstat bez povšimnutí. Tentokrát se tuner omezil na celkem decentní zásahy, které ovšem přidaly celkem dost výkonu navíc. Nová karbonové sání se speciálním sportovním filtrem, kompletně přepracovaný výfukový systém od svodů až po nové koncovky a samozřejmě vlastní řídící jednotka.

To vše znamená, že výkon dvanáctiválce vzrostl ze sériových LP 640 koní na vytuněných LP 690 koní. Nové stádo se postará o lepší dynamiku a maximálku. Na stovku to zvládá za 3,2 s (série za 3,4 s) a maximální rychlost by se měla pohybovat okolo 350 km/h (série přes 338 km/h).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Hamann Murciélago
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků