Hamann Fiat 500: černý ďáblík

Malý Fiat 500 je svými retro tvary ideálním kandidátem pro tuning. Společnost Hamann nyní připravila kompletní přestavbu.

Hamann na to šel od podlahy. Fiat 500 totiž svými tvary přímo vybízí k tomu, aby se z něj stal retro dravec se vším, co k tomu patří. Restyling a k tomu porce výkonu, to je Hamann Fiat 500.

Z přiložených obrázků můžete vcelku jasně vidět, že přestavba je vcelku zásadní, ale tvary a styl vozu přitom zůstal zachován. Nová je přední maska, zadní nárazník, koncovky výfuku, kola z lehké slitiny a mnoho dalšího.

Upravený je podvozek, kde se nyní nachází nové tlumiče a pružiny. S nimi jde Fiat 500 blíže k zemi o 20 mm vpředu a o 30 mm vzadu. Součástí jsou také nove brzy, které mají kotouče o průměru 280 mm.

V interiéru si pak našly místo hliníkové dekorace a to jak na pedálech a řadičce, tak také v drobnostech na palubní desce.

Hamann vsadil také na nový výkon. Pro motor 1,3 JTD připravil úpravu řídící jednotky, které agregát nyní dosahuje výkonu 66 kW (90 k) místo původních 55 kW (75 k).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann Fiat 500
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků