Hamann Fiat 500: černý ďáblík

Malý Fiat 500 je svými retro tvary ideálním kandidátem pro tuning. Společnost Hamann nyní připravila kompletní přestavbu.

Hamann na to šel od podlahy. Fiat 500 totiž svými tvary přímo vybízí k tomu, aby se z něj stal retro dravec se vším, co k tomu patří. Restyling a k tomu porce výkonu, to je Hamann Fiat 500.

Z přiložených obrázků můžete vcelku jasně vidět, že přestavba je vcelku zásadní, ale tvary a styl vozu přitom zůstal zachován. Nová je přední maska, zadní nárazník, koncovky výfuku, kola z lehké slitiny a mnoho dalšího.

Upravený je podvozek, kde se nyní nachází nové tlumiče a pružiny. S nimi jde Fiat 500 blíže k zemi o 20 mm vpředu a o 30 mm vzadu. Součástí jsou také nove brzy, které mají kotouče o průměru 280 mm.

V interiéru si pak našly místo hliníkové dekorace a to jak na pedálech a řadičce, tak také v drobnostech na palubní desce.

Hamann vsadil také na nový výkon. Pro motor 1,3 JTD připravil úpravu řídící jednotky, které agregát nyní dosahuje výkonu 66 kW (90 k) místo původních 55 kW (75 k).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann Fiat 500
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků