Hamann F430: jde upravit ferrari? Bez problémů

Italský černý hřebec na žlutém štítu je snem snad každého řidiče. Ferrari loni představilo nástupce úspěšného kupé 360 Modena v podobě modelu F430. Pokud vám ale nebude dost dobrý běžný model s vidlicovým osmiválcem o objemu 4.3 l a výkonem 360 kW (490 k), se kterým vůz dosáhne na hranici 315 km/h, pak se obraťte na ladičskou firmu Hamann.

Ta připravila pro F430 balíček optických doplňků pro karosérii v podobě modifikovaného předního nárazníku, tvarovaných bočních prahů a přepracované zádě s novým difuzorem. Vzadu na karosérii se také objevilo nové decentní přítlačné křídlo. Díky vyladění pohonné jednotky a zcela přepracovanému výfukovému systému dostanete pod plynový pedál dalších 35 kW, což v součtu bude činit výkon 395 kW (538 k).

Zapracovalo se i na podvozku, nové jsou tlumiče s tužším nastavením a celý exteriérový komplet si můžete doplnit o kola s maximálním rozměrem 255/30 R19 vpředu a 355/25 R20 vzadu. Pro kabinu má Hamann v nabídce kožené čalounění, anatomicky tvarované sedačky a vysokojakostní koberečky s logem úpravce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Zdroj: bmw-drivers-data.de

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků