Hamann F430 Black Miracle, no toto?

Poslední dílo z dílny Hamanna může naznačovat, že doma něco neklape. Jak jinak si vysvětlit podivně upravené Ferrari.

Hamanna lze obecně považovat za tunera, který umí. Dokáže přichystat velmi funkční změny stylingu a k tomu umí přidat o pořádnou dávku úprav techniky, které sériový vůz opravdu posunou o krok dále. A tak mu lze odpustit i některé menší designové úlety, které nelze označit za elegantní a čisté. Jenže občas to i tento mistr přežene.

Poslední dílo patří právě do kategorie úletů, za který by se nemusel stydět ani věhlasný Milotec. Jak jinak si totiž vysvětlit extravagantní kombinaci černého matného laku a výrazně oranžových doplňků a jednoho rychlého pruhu přes celý vůz. Tedy zapomenout nesmíme ani na „lambovské” dveře (které dnes už Lamborghini příliš nepoužívá). Zkrátka show vítězí, tohle má okouzlit především vzhledem. Koho? To nevíme.

Mimo nasazení nových prahů a zadního difuzoru, které nelze přehlednout, stojí za pozornost jen 20" kola. Díky použití slitiny hořčíku dosahuje každé z nich váhy jen 15,5 kg, což je extrémně nízká hodnota. Po technické stránce se Hamann také moc nepředřel. Přidal nový software do řídící jednotky, vyměnil výfuk a 50 koní je na světě. Zkrátka Černý Zázrak si představujeme jinak...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann F430 Black Miracle
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků