Hamann F430 Black Miracle, no toto?

Poslední dílo z dílny Hamanna může naznačovat, že doma něco neklape. Jak jinak si vysvětlit podivně upravené Ferrari.

Hamanna lze obecně považovat za tunera, který umí. Dokáže přichystat velmi funkční změny stylingu a k tomu umí přidat o pořádnou dávku úprav techniky, které sériový vůz opravdu posunou o krok dále. A tak mu lze odpustit i některé menší designové úlety, které nelze označit za elegantní a čisté. Jenže občas to i tento mistr přežene.

Poslední dílo patří právě do kategorie úletů, za který by se nemusel stydět ani věhlasný Milotec. Jak jinak si totiž vysvětlit extravagantní kombinaci černého matného laku a výrazně oranžových doplňků a jednoho rychlého pruhu přes celý vůz. Tedy zapomenout nesmíme ani na „lambovské” dveře (které dnes už Lamborghini příliš nepoužívá). Zkrátka show vítězí, tohle má okouzlit především vzhledem. Koho? To nevíme.

Mimo nasazení nových prahů a zadního difuzoru, které nelze přehlednout, stojí za pozornost jen 20" kola. Díky použití slitiny hořčíku dosahuje každé z nich váhy jen 15,5 kg, což je extrémně nízká hodnota. Po technické stránce se Hamann také moc nepředřel. Přidal nový software do řídící jednotky, vyměnil výfuk a 50 koní je na světě. Zkrátka Černý Zázrak si představujeme jinak...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann F430 Black Miracle
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků