Hamann F430 Black Miracle, no toto?

Poslední dílo z dílny Hamanna může naznačovat, že doma něco neklape. Jak jinak si vysvětlit podivně upravené Ferrari.

Hamanna lze obecně považovat za tunera, který umí. Dokáže přichystat velmi funkční změny stylingu a k tomu umí přidat o pořádnou dávku úprav techniky, které sériový vůz opravdu posunou o krok dále. A tak mu lze odpustit i některé menší designové úlety, které nelze označit za elegantní a čisté. Jenže občas to i tento mistr přežene.

Poslední dílo patří právě do kategorie úletů, za který by se nemusel stydět ani věhlasný Milotec. Jak jinak si totiž vysvětlit extravagantní kombinaci černého matného laku a výrazně oranžových doplňků a jednoho rychlého pruhu přes celý vůz. Tedy zapomenout nesmíme ani na „lambovské” dveře (které dnes už Lamborghini příliš nepoužívá). Zkrátka show vítězí, tohle má okouzlit především vzhledem. Koho? To nevíme.

Mimo nasazení nových prahů a zadního difuzoru, které nelze přehlednout, stojí za pozornost jen 20" kola. Díky použití slitiny hořčíku dosahuje každé z nich váhy jen 15,5 kg, což je extrémně nízká hodnota. Po technické stránce se Hamann také moc nepředřel. Přidal nový software do řídící jednotky, vyměnil výfuk a 50 koní je na světě. Zkrátka Černý Zázrak si představujeme jinak...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann F430 Black Miracle
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků