Hamann F430 Black Miracle, no toto?

Poslední dílo z dílny Hamanna může naznačovat, že doma něco neklape. Jak jinak si vysvětlit podivně upravené Ferrari.

Hamanna lze obecně považovat za tunera, který umí. Dokáže přichystat velmi funkční změny stylingu a k tomu umí přidat o pořádnou dávku úprav techniky, které sériový vůz opravdu posunou o krok dále. A tak mu lze odpustit i některé menší designové úlety, které nelze označit za elegantní a čisté. Jenže občas to i tento mistr přežene.

Poslední dílo patří právě do kategorie úletů, za který by se nemusel stydět ani věhlasný Milotec. Jak jinak si totiž vysvětlit extravagantní kombinaci černého matného laku a výrazně oranžových doplňků a jednoho rychlého pruhu přes celý vůz. Tedy zapomenout nesmíme ani na „lambovské” dveře (které dnes už Lamborghini příliš nepoužívá). Zkrátka show vítězí, tohle má okouzlit především vzhledem. Koho? To nevíme.

Mimo nasazení nových prahů a zadního difuzoru, které nelze přehlednout, stojí za pozornost jen 20" kola. Díky použití slitiny hořčíku dosahuje každé z nich váhy jen 15,5 kg, což je extrémně nízká hodnota. Po technické stránce se Hamann také moc nepředřel. Přidal nový software do řídící jednotky, vyměnil výfuk a 50 koní je na světě. Zkrátka Černý Zázrak si představujeme jinak...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann F430 Black Miracle
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků