Hamann Cyclone: Cayenne na steroidech

Hamann připravil pro Prosche Cayenne optický bodykit, který mu přidává na agresivitě. Nezapomnělo se ani na interiér.

Jak již správně tušíte, dnes vynecháme jakékoli úpravy motoru, nic takového Cyclone nepřináší. Rozhodně se ale tento počin dá označit jako tuning, protože pár technických úprav na „cyklónu” nalezneme.

Hned na první pohled zaujmou na voze obrovité nasávací otvory na přídi včetně nového nárazníku, rozšířené boční prahy a blatníky a nového vzezření se dočkala i záď vozu, která ale může na někoho působit příliš lacině.

Když už jsme u zádi, nelze si nevšimnout čtveřice obrovitých koncovek výfuku, které jsou rovněž součástí balíku Cyclone. Kromě výrazného vzhledu se starají také o hrubou zvukovou kulisu, kterou žádný kolemjdoucí rozhodně „nepřehlédne“.

Dalším prvkem paketu Cyclone jsou obrovitá kola. Konkrétně jde o ráfky Anniversary II o rozměru 22 palců. Ty jsou obuty do pneumatik 295/30 ZR 22 vpředu, vzadu jsou pak ještě širší – 315/30 ZR 22. Komu je málo, může sáhnout po 23“ kolech Edition Race s pneumatikami 315/25 ZR 23. Za koly se ukrývá posílená brzdová soustava – vpředu i vzadu se čtyřpístkovými třmeny a většími kotouči o průměru celých 380 mm.

Interiér Cyclone staví na přáních zákazníků. Individualizace je skutečně rozsáhlá, můžete si zvolit materiály od pravého dřeva přes leštěný hliník až po prvky z uhlíkových vláken. Čalounění sedadel je k dispozici v provedení kůže/alcantara.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann Cyclone

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 48 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků