Hamann Cyclone: Cayenne na steroidech

Hamann připravil pro Prosche Cayenne optický bodykit, který mu přidává na agresivitě. Nezapomnělo se ani na interiér.

Jak již správně tušíte, dnes vynecháme jakékoli úpravy motoru, nic takového Cyclone nepřináší. Rozhodně se ale tento počin dá označit jako tuning, protože pár technických úprav na „cyklónu” nalezneme.

Hned na první pohled zaujmou na voze obrovité nasávací otvory na přídi včetně nového nárazníku, rozšířené boční prahy a blatníky a nového vzezření se dočkala i záď vozu, která ale může na někoho působit příliš lacině.

Když už jsme u zádi, nelze si nevšimnout čtveřice obrovitých koncovek výfuku, které jsou rovněž součástí balíku Cyclone. Kromě výrazného vzhledu se starají také o hrubou zvukovou kulisu, kterou žádný kolemjdoucí rozhodně „nepřehlédne“.

Dalším prvkem paketu Cyclone jsou obrovitá kola. Konkrétně jde o ráfky Anniversary II o rozměru 22 palců. Ty jsou obuty do pneumatik 295/30 ZR 22 vpředu, vzadu jsou pak ještě širší – 315/30 ZR 22. Komu je málo, může sáhnout po 23“ kolech Edition Race s pneumatikami 315/25 ZR 23. Za koly se ukrývá posílená brzdová soustava – vpředu i vzadu se čtyřpístkovými třmeny a většími kotouči o průměru celých 380 mm.

Interiér Cyclone staví na přáních zákazníků. Individualizace je skutečně rozsáhlá, můžete si zvolit materiály od pravého dřeva přes leštěný hliník až po prvky z uhlíkových vláken. Čalounění sedadel je k dispozici v provedení kůže/alcantara.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann Cyclone

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků