Hamann BMW X5 Flash: nablýskané SUV podruhé

Německý úpravce, specializující se zejména na „bavoráky“, přichází s novým Flash paketem pné ro model X5. V čem se liší od toho prvního?

Slovo Hamann se už dávno stalo ekvivalentem pro respektované úpravy vozidel vyšších tříd. Vždyť pro téměř každý model automobilky BMW nabízí minimálně jeden paket optického vylepšení, přičemž při finalizaci jednotlivých úprav zohledňuje zejména individuální potřeby zákazníka. Úpravce se však nezaměřil jen na BMW, nelze například opomenout několik upravených Ferrari, Lamborgini nebo Porsche Cayenne.

Vraťme se však k nejnovějšímu projektu, kterým se tuner rozhodl překvapit. Již před pár měsíci představil decentně upravenou X5-ku, ale to zjevně nestačilo a na řadu přichází paket s přívlastkem Flash. Tuning spočívá, téměř jako vždy, v osazení nových dynamičtějších nárazníků, blatníků a mohutnějšího zadního křídla. Navíc na přední dveře přibyl i nový prvek, kterým je (možná ne příliš vkusný) nápis Flash, takže název své úpravy určitě jen tak nezapomenete.
 
Hamann obvykle věnuje dost velkou pozornost i úpravě samotného motoru a jeho součástí, jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Modifikace si připravil pro motory, 3,0si, kde zvýšil výkon o 10 kW a maximální točivý moment o 25 Nm. Úpravou prošel i diesel 3,0d kterému výkon 173 kW poskočil na hodnotu 195 kW. Třetí v pořadí je agregát 3,0sd, který nyní disponuje výkonem 235 kW a maximálním točivým momentem 660 Nm. Seznam uzavírá osmiválec objemu 4,4 l s výkonem 368 koní. Kromě větších brzdných kotoučů přibyl i nový výfukový systém, který dodává ten správný zvuk.
 
Při úpravách v interiéru nechává Hamann zákazníkům takřka volnou ruku. Nabízena je poměrně široká paleta úprav, která čítá například hliníkové pedály, karbonové obložení a exkluzivní koberečky.
 
Široký je taky výběr kol, zde si budou zákazníci moci vybrat z několika druhů ve velkostech 20 až 23 palců.
 
Podle tiskové zprávy a snímků, které jsou k dispozici, se nápis Flash nikde jinde než na dveřích nenachází. Naštěstí…
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Hamann BMW X5 Flash
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků