Hamann BMW X5 Flash: nablýskané SUV podruhé

Německý úpravce, specializující se zejména na „bavoráky“, přichází s novým Flash paketem pné ro model X5. V čem se liší od toho prvního?

Slovo Hamann se už dávno stalo ekvivalentem pro respektované úpravy vozidel vyšších tříd. Vždyť pro téměř každý model automobilky BMW nabízí minimálně jeden paket optického vylepšení, přičemž při finalizaci jednotlivých úprav zohledňuje zejména individuální potřeby zákazníka. Úpravce se však nezaměřil jen na BMW, nelze například opomenout několik upravených Ferrari, Lamborgini nebo Porsche Cayenne.

Vraťme se však k nejnovějšímu projektu, kterým se tuner rozhodl překvapit. Již před pár měsíci představil decentně upravenou X5-ku, ale to zjevně nestačilo a na řadu přichází paket s přívlastkem Flash. Tuning spočívá, téměř jako vždy, v osazení nových dynamičtějších nárazníků, blatníků a mohutnějšího zadního křídla. Navíc na přední dveře přibyl i nový prvek, kterým je (možná ne příliš vkusný) nápis Flash, takže název své úpravy určitě jen tak nezapomenete.
 
Hamann obvykle věnuje dost velkou pozornost i úpravě samotného motoru a jeho součástí, jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Modifikace si připravil pro motory, 3,0si, kde zvýšil výkon o 10 kW a maximální točivý moment o 25 Nm. Úpravou prošel i diesel 3,0d kterému výkon 173 kW poskočil na hodnotu 195 kW. Třetí v pořadí je agregát 3,0sd, který nyní disponuje výkonem 235 kW a maximálním točivým momentem 660 Nm. Seznam uzavírá osmiválec objemu 4,4 l s výkonem 368 koní. Kromě větších brzdných kotoučů přibyl i nový výfukový systém, který dodává ten správný zvuk.
 
Při úpravách v interiéru nechává Hamann zákazníkům takřka volnou ruku. Nabízena je poměrně široká paleta úprav, která čítá například hliníkové pedály, karbonové obložení a exkluzivní koberečky.
 
Široký je taky výběr kol, zde si budou zákazníci moci vybrat z několika druhů ve velkostech 20 až 23 palců.
 
Podle tiskové zprávy a snímků, které jsou k dispozici, se nápis Flash nikde jinde než na dveřích nenachází. Naštěstí…
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Hamann BMW X5 Flash
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků