Hamann BMW X5 Flash: nablýskané SUV podruhé

Německý úpravce, specializující se zejména na „bavoráky“, přichází s novým Flash paketem pné ro model X5. V čem se liší od toho prvního?

Slovo Hamann se už dávno stalo ekvivalentem pro respektované úpravy vozidel vyšších tříd. Vždyť pro téměř každý model automobilky BMW nabízí minimálně jeden paket optického vylepšení, přičemž při finalizaci jednotlivých úprav zohledňuje zejména individuální potřeby zákazníka. Úpravce se však nezaměřil jen na BMW, nelze například opomenout několik upravených Ferrari, Lamborgini nebo Porsche Cayenne.

Vraťme se však k nejnovějšímu projektu, kterým se tuner rozhodl překvapit. Již před pár měsíci představil decentně upravenou X5-ku, ale to zjevně nestačilo a na řadu přichází paket s přívlastkem Flash. Tuning spočívá, téměř jako vždy, v osazení nových dynamičtějších nárazníků, blatníků a mohutnějšího zadního křídla. Navíc na přední dveře přibyl i nový prvek, kterým je (možná ne příliš vkusný) nápis Flash, takže název své úpravy určitě jen tak nezapomenete.
 
Hamann obvykle věnuje dost velkou pozornost i úpravě samotného motoru a jeho součástí, jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Modifikace si připravil pro motory, 3,0si, kde zvýšil výkon o 10 kW a maximální točivý moment o 25 Nm. Úpravou prošel i diesel 3,0d kterému výkon 173 kW poskočil na hodnotu 195 kW. Třetí v pořadí je agregát 3,0sd, který nyní disponuje výkonem 235 kW a maximálním točivým momentem 660 Nm. Seznam uzavírá osmiválec objemu 4,4 l s výkonem 368 koní. Kromě větších brzdných kotoučů přibyl i nový výfukový systém, který dodává ten správný zvuk.
 
Při úpravách v interiéru nechává Hamann zákazníkům takřka volnou ruku. Nabízena je poměrně široká paleta úprav, která čítá například hliníkové pedály, karbonové obložení a exkluzivní koberečky.
 
Široký je taky výběr kol, zde si budou zákazníci moci vybrat z několika druhů ve velkostech 20 až 23 palců.
 
Podle tiskové zprávy a snímků, které jsou k dispozici, se nápis Flash nikde jinde než na dveřích nenachází. Naštěstí…
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Hamann BMW X5 Flash
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků