Hamann BMW X5: decentní síla

Nová „ikspětka“ se ještě nestihla na trhu ani příliš ohřát a Hamann již má pro ní připraven kompletní tuningový paket.
Hamann BMW X5: decentní síla

Hamann si bere do parády modely BMW jeden po druhém. Posledním z nich je nová generace X5 s kódovým označením E70. Tuner se pohrál s výkonem třech motorů a drobným úpravám se nevyhnul ani podvozek. Již tradičním prvkem je také optický paket karoserie.

Tak začněme pod kapotou. Hned na začátek je třeba říci, že žádné významné úpravy se na motorech neodehrály, Hamann se zaměřil výhradně na řídící jednotky agregátů. U hořčíkového třílitru s výkonem 195 kW (265 k) se podařilo vyždímat dalších 10 kW (14 k) navíc, celkově koní pod kapotou napočítáte 279. Točivý moment vzrostl z 315 na 330 Nm.

U přeplňovaného dieselového třílitru je podle očekávání rozdíl ve výkonech nejmarkantnější. Sériový výkon 173 kW (235 k) povyrostl o 30 koní na výsledních 195 kW (265 k) a točivý moment vrcholí u tohoto motoru na hodnotě 600 Nm.

Pro nejnáročnější je připraven zážehový osmiválec 4,8 l s výkonem 261 kW (355 k). Novým softwarem řídící jednotky budete v jeho případě mít 18 koní navíc, co v součtu představuje maximum výkonu 274 kW (373 k).

Jak již bylo zmiňováno, úpravám se nevyhnul ani podvozek. Nové a zároveň tvrdší jsou pružiny, tlumiče a na obou nápravách došlo k snížení světlé výšky o 40, resp. 30 mm. Významný rozdíl je patrný na první pohled.

Již tradiční součástí úprav tunera jsou optické doplňky v podobě nových nárazníků s integrovanými spoilery a vybrat si můžete z velkých kol o průměru 20 až 23 palců.

V interiéru již nechává Hamann volbu prvků na zákazníkovi. Nechybí možnost použití hliníkových pedálů, dekorů z tohoto materiálu a sedačky i povrch přístrojové desky je možné mít z velmi jemné kůže. Seznam příplatkové výbavy zahrnuje rovněž DVD přehrávač nebo PlayStation.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hamann BMW X5 E70

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků