Hamann BMW M3 Coupé: komu eMko nestačí

Známý ladič Hamann se postaral o další zajímavý kousek. Tentokrát se zaměřil na ostré coupé M3, které je po úpravách ještě výkonnější.

Společnost Hamann není třeba nějak zvlášť představovat. Vozy z Hamannovy dílny jsou poměrně známé i mezi těmi, kteří se o tuning příliš nezajímají. Naopak, i u nás se najde několik přívrženců BMW, kteří neváhali svěřit své auto do rukou tohoto úpravce. Pojďme se však podívat na jejich nejnovější počin, „customizované” coupé BMW M3.

Modifikace motoru jsou dostupné hned ve dvou variantách. U té první je výkon osmiválce zvýšený o 20 koní a maximální točivý moment o 25 Nm, takže čtyřlitrový agregát poskytuje celkový výkon 440 koní. Navýšení výkonu bylo dosaženo přeprogramováním řídící jednotky ECU. Druhý stupeň úprav dostal název „Sportkit HM/M + 35 a jak už z názvu vyplývá, motoru se zvedl výkon o slušných 35 koní. Kromě toho byl odstráněn elektrický omezovač rychlosti, takže teď není problém prohánět se s tímto vozem až 320 km/h. K navýšení výkonu u druhého stupně pomohlo i zcela nové výfukové potrubí.
 

Zvenku potěší oko, kromě ladných křivek vozidla, i nový aerodynamický nárazník, přední a zadní spoiler a decentní boční prahy. Celkový dojem dotvářejí 19-ti palcové černé disky s chromovým límcem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hamann BMW M3 Coupé
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků