Hamann BMW M3 Coupé: komu eMko nestačí

Známý ladič Hamann se postaral o další zajímavý kousek. Tentokrát se zaměřil na ostré coupé M3, které je po úpravách ještě výkonnější.

Společnost Hamann není třeba nějak zvlášť představovat. Vozy z Hamannovy dílny jsou poměrně známé i mezi těmi, kteří se o tuning příliš nezajímají. Naopak, i u nás se najde několik přívrženců BMW, kteří neváhali svěřit své auto do rukou tohoto úpravce. Pojďme se však podívat na jejich nejnovější počin, „customizované” coupé BMW M3.

Modifikace motoru jsou dostupné hned ve dvou variantách. U té první je výkon osmiválce zvýšený o 20 koní a maximální točivý moment o 25 Nm, takže čtyřlitrový agregát poskytuje celkový výkon 440 koní. Navýšení výkonu bylo dosaženo přeprogramováním řídící jednotky ECU. Druhý stupeň úprav dostal název „Sportkit HM/M + 35 a jak už z názvu vyplývá, motoru se zvedl výkon o slušných 35 koní. Kromě toho byl odstráněn elektrický omezovač rychlosti, takže teď není problém prohánět se s tímto vozem až 320 km/h. K navýšení výkonu u druhého stupně pomohlo i zcela nové výfukové potrubí.
 

Zvenku potěší oko, kromě ladných křivek vozidla, i nový aerodynamický nárazník, přední a zadní spoiler a decentní boční prahy. Celkový dojem dotvářejí 19-ti palcové černé disky s chromovým límcem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hamann BMW M3 Coupé
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků