Audi udělalo z Q3 jednorožce. Chce během Halloweenu zaujmout mladé řidiče

Plácněte na Audi obří roh jednorožce a zájem mladé generace řidičů máte zajištěn. Tohle si alespoň myslí americké zastoupení německé značky.

Za automobilové jednorožce byste asi považovali trochu jiný druh aut, u amerického zastoupení Audi však mají svůj pohled na věc. Poté, co Audi na svých sociálních sítích zveřejnilo ilustraci modelu Q3 zjevně inspirovanou smajlíkem jednorožce, rozhodlo se marketingové oddělení vytvořit takovou verzi Q3 doopravdy. Pouze na Instagramu totiž Audi nasbíralo u fotky přes 252.000 lajků.

Jediné Audi RS1 Sportback na světě už jezdí. Takhle zní motor ze závodního TT

Jediné Audi RS1 Sportback na světě už jezdí. Takhle zní motor ze závodního TT

Podle Audi má Q3 s obřím rohem jednorožce na střeše cílit na mladou generaci řidičů a reálná varianta modelu byla vytvořena příhodně k letošním oslavám Halloweenu. Těžko říct, zda budou mít mladí po spatření „jednorožce“ chuť zaskočit do dealerství Audi a koupit novou Q3, každopádně ale na sebe upravené SUV strhává pozornost.

Kromě 914 mm dlouhého rohu ve zlaté barvě doplněného třpytkami je navíc karoserie Q3 oděna do bílé perleťové fólie, která má na slunci vytvářet duhové odlesky. Bohužel při prvních jízdách takzvaného „Qnicornu“ (z anglického Unicorn – jednorožec) bylo klasicky sychravé podzimní počasí, takže efekt se zrovna nedostavil. Uvnitř Q3 tak aspoň září fialové ambientní osvětlení.

Změna času na zimní může mít tragický dopad na řidiče. Jak se s ní vyrovnat?

Změna času na zimní může mít tragický dopad na řidiče. Jak se s ní vyrovnat?

Jediný, kdo nebyl z celé propagační akce příliš „happy“, byl právní tým Audi. Ten musel k akci vydat prohlášení, aby se lidé nepokoušeli na Halloween obdobným způsobem upravovat svá auta, jelikož mohou připevněnými dekoracemi narušit provoz na silnicích či ohrozit ostatní účastníky provozu.

Se zmínkou amerického Halloweenu u nás zřejmě nenarazíte na Audi s rohem na střeše, nicméně byste mohli narazit na další kategorii „jednorožců“. Mluvíme o svátečních řidičích, pro které je období našich Dušiček (2. listopadu) jednou z mála příležitostí, kdy na silnice vytáhnou svá auta, i když zkušenostmi za volantem už dávno vyšli ze cviku. S pomalými a nepředvídatelnými řidiči tak mějte v následujících dnech trpělivost.

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

4.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků