Gumpert Apollo: motor z Audi a maximálka 354 km/h

Gumpert Apollo. Hádám, že ani zasvěceným fandům aut tento název nic neříká. A pokud ano, tak je spočítám na prstech jedné ruky. Pojďme se podívat, co se za tímto názvem ukrývá.

Supersportovní Apollo je výsledek práce Rolanda Gumperta, který se jako šéf závodní divize nemalou měrou podílel na úspěších Audi v různých šampionátech, a Rolanda Mayera, majitele tunerské firmy MTM v Německu. Apollo je dvousedadlový sportovní vůz s karosérií z uhlíkových kompozitů. Před zadními poháněnými koly sedí vyladěný motor od Audi 4.2 V8 bi-turbo disponující výkonem 478 kW (650 k). S šestirychlostní manuální převodovkou zvládne Apollo zrychlení z nuly na sto za pouhé 3 s a nejvyšší rychlost je 357 km/h.

O bezpečí posádky tohoto malého žihadla se stará bezpečnostní klec a sportovní sedadla se čtyřbodovými pásy. Řidič má plně polohovatelné sedadlo, volant i pedály.

Šéf nové společnosti, Roland Gumpert, má podepsanou smlouvu s automobilkou Audi na dodávku motorů a dalších komponentů a celý projekt komentoval slovy: „Provozuschopný koncept je již na světě. Nyní se na něm hledají chyby a provádějí se nejrůznější zátěžové testy. Naše společnost má v plánu vyrobit prvních 30 vozů Apollo a během tří let prodat zhruba 150 aut.“

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků