Gumpert Apollo: motor z Audi a maximálka 354 km/h

Gumpert Apollo. Hádám, že ani zasvěceným fandům aut tento název nic neříká. A pokud ano, tak je spočítám na prstech jedné ruky. Pojďme se podívat, co se za tímto názvem ukrývá.

Supersportovní Apollo je výsledek práce Rolanda Gumperta, který se jako šéf závodní divize nemalou měrou podílel na úspěších Audi v různých šampionátech, a Rolanda Mayera, majitele tunerské firmy MTM v Německu. Apollo je dvousedadlový sportovní vůz s karosérií z uhlíkových kompozitů. Před zadními poháněnými koly sedí vyladěný motor od Audi 4.2 V8 bi-turbo disponující výkonem 478 kW (650 k). S šestirychlostní manuální převodovkou zvládne Apollo zrychlení z nuly na sto za pouhé 3 s a nejvyšší rychlost je 357 km/h.

O bezpečí posádky tohoto malého žihadla se stará bezpečnostní klec a sportovní sedadla se čtyřbodovými pásy. Řidič má plně polohovatelné sedadlo, volant i pedály.

Šéf nové společnosti, Roland Gumpert, má podepsanou smlouvu s automobilkou Audi na dodávku motorů a dalších komponentů a celý projekt komentoval slovy: „Provozuschopný koncept je již na světě. Nyní se na něm hledají chyby a provádějí se nejrůznější zátěžové testy. Naše společnost má v plánu vyrobit prvních 30 vozů Apollo a během tří let prodat zhruba 150 aut.“

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 49 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků