Gumpert Apollo: motor z Audi a maximálka 354 km/h

Gumpert Apollo. Hádám, že ani zasvěceným fandům aut tento název nic neříká. A pokud ano, tak je spočítám na prstech jedné ruky. Pojďme se podívat, co se za tímto názvem ukrývá.

Supersportovní Apollo je výsledek práce Rolanda Gumperta, který se jako šéf závodní divize nemalou měrou podílel na úspěších Audi v různých šampionátech, a Rolanda Mayera, majitele tunerské firmy MTM v Německu. Apollo je dvousedadlový sportovní vůz s karosérií z uhlíkových kompozitů. Před zadními poháněnými koly sedí vyladěný motor od Audi 4.2 V8 bi-turbo disponující výkonem 478 kW (650 k). S šestirychlostní manuální převodovkou zvládne Apollo zrychlení z nuly na sto za pouhé 3 s a nejvyšší rychlost je 357 km/h.

O bezpečí posádky tohoto malého žihadla se stará bezpečnostní klec a sportovní sedadla se čtyřbodovými pásy. Řidič má plně polohovatelné sedadlo, volant i pedály.

Šéf nové společnosti, Roland Gumpert, má podepsanou smlouvu s automobilkou Audi na dodávku motorů a dalších komponentů a celý projekt komentoval slovy: „Provozuschopný koncept je již na světě. Nyní se na něm hledají chyby a provádějí se nejrůznější zátěžové testy. Naše společnost má v plánu vyrobit prvních 30 vozů Apollo a během tří let prodat zhruba 150 aut.“

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků