Gumpert Apollo hybrid, supersport míří na okruhy

Známý výrobce supersportovního vozu Gumpert Apollo oznámil, že se hodlá zúčastnit slavného závodu na 24 hodin Nurburgring se zcela nový modelem. Ten nebude vybaven pouze benzínovým motorem, ale kompletním hybridním systémem.

Místo standardního přeplňovaného osmiválce 4,2 z Audi o výkonu 650 koní dostane osmiválec 3,3 l, který je přeplňován twinturbem a doplňuje jej elektromotor o výkonu 100 kW. Výkon celé soustavy je pak přibližně 630 koní.

I když výrobce nespecifikoval další informace, očekává se zrychlení na sto kilometrů v hodině těsně nad 3 s a maximální rychlost přes 350 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Gumpert Apollo
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 34 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků