VW ukázal unikátní Golf GTI Aurora. Jeho audio lze ovládat přes hologram!

Pro tradiční setkání fanoušků vozů koncernu VW u jezera Wörthersee si Volkswagen opět připravil něco speciálního.

Každoroční setkání Wörtherseetreffen pro fanoušky koncernu VW začíná již v těchto dnech. Samotný Volkswagen přitom na místě ukáže dvojici konceptů na základě Golfu GTI a Golfu R Variant. Na obou vozech pracovaly týmy učňů automobilky. Na rozdíl od minulých let bychom ale v případě těchto konceptů z Wörthersee nečekali následné uvedení do produkce.

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Nový VW Golf na dosud nejlepší ilustraci. Takhle by měl opravdu vypadat

Prvním kouskem je Golf GTI Aurora, který bude možná hlučný jako stejnojmenná válečná loď. Kromě toho, že výkon dvoulitrového TSI byl posunut na 279 kW (380 koní) a auto do okolí křičí zvýrazněným bodykitem s masivním křídlem na zádi, párty trikem Aurory je hlavně její audiosystém o výkonu 3500 W.

Interiér vyplňuje ochranný rám a místo zadních sedaček najdete reproduktory a velký středový subwoofer. Nejzajímavějším prvkem systému je ale holografické zařízení umístěné v kufru, které umožňuje díky speciálním rukavicím ovládat přehrávání hudby pohybem rukama v prostoru a nabízí několik režimů se zobrazením přehrávané skladby nebo ekvalizéru.

Na světě je prvních 200 předsériových kusů VW ID.3. Zájem o vůz je obrovský

Na světě je prvních 200 předsériových kusů VW ID.3. Zájem o vůz je obrovský

Druhým učňovským konceptem je Golf R Variant přezdívaný FighteR. S agresivnějším bodykitem narostla šířka vozu o 6 cm a výkon dvoulitru spojeného se sedmistupňovým DSG a pohonem všech kol byl posunut na 295 kW (400 koní). Dodatečné majáky na střeše a v masce kombíku však zde nejsou pro parádu.

Koncept bude totiž používán jako safety car při závodech na okruhu Sachsenring. Součástí majáků na střeše je přitom i kamerový systém s rozsahem 360°, který může natáčet všechno dění na trati. Výsledné záběry si lze zpětně prohlédnout i skrze VR brýle v interiéru. Vnitřek FighteRu je nakonec oděn do kombinace kůže a Alcantary, přičemž ani zde nechybí nový audiosystém.

Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 139 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků
Za volantem Škody Superb iV PHEV: Jasná revoluce, ovšem hlavně pro Škodu

Škoda Superb iV 1.4 PHEV

Elektrifikaci v dnešní době není radno podceňovat. Škodovka ji uvedla do běžné praxe hned u dvou modelů najednou, přičemž dnes se zaměříme na to „menší zlo“. Plug-in hybridní Superb jsme vyzkoušeli v okolí Amsterdamu a máme odpovědi na některé vaše dotazy.

30.  11.  2019 | Jan Mička | 93 příspěvků