Grilovací sezóna začíná. Připravte si svůj medium rare na kapotě hořícího Jeepu

Docela by nás zajímalo, jestli mají ve společnosti Metal Art práva na použití jména Jeep. Každopádně jejich originální grily patří k těm produktům, které slušný fanoušek automobilů a steaků nutně potřebuje.

Grilování je zcela nepochybně oblast mimo naši obvyklou působnost, jsou ale lidé, kteří dokážou tuto zdánlivě vedlejší činnost propojit i s automobily. Dokazuje to kupříkladu firma Metal Art of Wisconsin, která se zabývá navrhováním a výrobou neobvyklých grilů připomínajících slavný americký offroad.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Už od pohledu není těžké uhodnout, že se tvůrci nechali inspirovat automobily značky Jeep, a pokud by snad někdo váhal, jména produktů na oficiální stránce napoví. V nabídce najdete dvou nebo čtyřdveřový Wrangler anebo největší provedení napodobující tvary Jeepu Gladiator.

Autoři se chlubí tím, že jejich originální grily mají kvůli lepšímu přístupu k ohništi odnímatelnou přední kapotu i střechu, montáž nevyžaduje žádné nářadí a své produkty vyřezávají z kvalitní oceli pomocí laserové CNC řezačky. Na přání vám pak hotový model podle potřeby nalakují práškovou barvou do libovolného odstínu.

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

Výsledek vypadá docela impozantně. Třeba krátký Wrangler má na délku něco málo přes metr, je šedesát centimetrů široký a třiapadesát centimetrů vysoký. Jako funkční dekorace do zahrádky nemá tato věc chybu, háček ale není jen v tom, že byste museli pro tento automobilový krb zajistit přepravu ze Spojených států.

Metal Art of Wisconsin rozhodně není z levného kraje. Za nejmenší model si bez pár centů účtuje 350 dolarů, což v přepočtu dělá něco málo přes 8700 Kč, zatímco větší krb vyjde na bezmála devět a půl tisíce. Tím samozřejmě neupíráme firmě právo říct si za svůj výtvor libovolnou částku, ostatně Metal Art říká, že jde „o velmi populární kousky“ a čekací doba se pohybuje od jednoho do čtyř týdnů. Jen byste asi měli mít na paměti, že i při individuálním dovozu byste museli k ceně přičíst DPH a svůj „desátek“ by vám sebrala i celní správa.

Tento Jeep Wrangler vzdává hold vozu ze seriálu M*A*S*H. Vznikne 10 kusů

Tento Jeep Wrangler vzdává hold vozu ze seriálu M*A*S*H. Vznikne 10 kusů

To nám pak už přijde zajímavější zkusit navrhnout a postavit něco podobného v našich podmínkách. Třeba gril ve tvaru nám poněkud bližším modelům, a tím nemáme na mysli pouze škodovky. Berte to jako inspiraci.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Chrysler.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků