Grilovací sezóna začíná. Připravte si svůj medium rare na kapotě hořícího Jeepu

Docela by nás zajímalo, jestli mají ve společnosti Metal Art práva na použití jména Jeep. Každopádně jejich originální grily patří k těm produktům, které slušný fanoušek automobilů a steaků nutně potřebuje.

Grilování je zcela nepochybně oblast mimo naši obvyklou působnost, jsou ale lidé, kteří dokážou tuto zdánlivě vedlejší činnost propojit i s automobily. Dokazuje to kupříkladu firma Metal Art of Wisconsin, která se zabývá navrhováním a výrobou neobvyklých grilů připomínajících slavný americký offroad.

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Jeep Gladiator se chystá na vpád do Evropy. Místo kopí a štítu sází na šestiválec

Už od pohledu není těžké uhodnout, že se tvůrci nechali inspirovat automobily značky Jeep, a pokud by snad někdo váhal, jména produktů na oficiální stránce napoví. V nabídce najdete dvou nebo čtyřdveřový Wrangler anebo největší provedení napodobující tvary Jeepu Gladiator.

Autoři se chlubí tím, že jejich originální grily mají kvůli lepšímu přístupu k ohništi odnímatelnou přední kapotu i střechu, montáž nevyžaduje žádné nářadí a své produkty vyřezávají z kvalitní oceli pomocí laserové CNC řezačky. Na přání vám pak hotový model podle potřeby nalakují práškovou barvou do libovolného odstínu.

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

Výsledek vypadá docela impozantně. Třeba krátký Wrangler má na délku něco málo přes metr, je šedesát centimetrů široký a třiapadesát centimetrů vysoký. Jako funkční dekorace do zahrádky nemá tato věc chybu, háček ale není jen v tom, že byste museli pro tento automobilový krb zajistit přepravu ze Spojených států.

Metal Art of Wisconsin rozhodně není z levného kraje. Za nejmenší model si bez pár centů účtuje 350 dolarů, což v přepočtu dělá něco málo přes 8700 Kč, zatímco větší krb vyjde na bezmála devět a půl tisíce. Tím samozřejmě neupíráme firmě právo říct si za svůj výtvor libovolnou částku, ostatně Metal Art říká, že jde „o velmi populární kousky“ a čekací doba se pohybuje od jednoho do čtyř týdnů. Jen byste asi měli mít na paměti, že i při individuálním dovozu byste museli k ceně přičíst DPH a svůj „desátek“ by vám sebrala i celní správa.

Tento Jeep Wrangler vzdává hold vozu ze seriálu M*A*S*H. Vznikne 10 kusů

Tento Jeep Wrangler vzdává hold vozu ze seriálu M*A*S*H. Vznikne 10 kusů

To nám pak už přijde zajímavější zkusit navrhnout a postavit něco podobného v našich podmínkách. Třeba gril ve tvaru nám poněkud bližším modelům, a tím nemáme na mysli pouze škodovky. Berte to jako inspiraci.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků