Grafik přenesl legendární Mercedes do dnešní doby. Výsledek nemá chybu

Ohavnost, nebo krása? Za nás je tohle velký palec nahoru. Škoda, že výroba je nereálná.

Znáte Davida Obendorfera? Absolvent industriálního designu se zabývá přetvářením klasických vozů do moderní podoby. Stojí například za fenomenální rendery Renaultu 4, Fiatu 127 nebo Fiatu 500 Spider/Coupe. Jeho vize Mercedes-Benz Icon E Concept je ale majstrštyk.

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Jde o moderní interpretaci legendárního Mercedesu W115, padesát let starého sedanu. Rendery vycházejí ze současné třídy E a grafik do nich zahrnul některé klasické prvky. Ať už jde o přední a zadní světlomety, víko zavazadlového prostoru, přední masku nebo klasický volant. Tady nezůstal kámen na kameni.

Splynutí moderního a klasického designu se nejvíc odráží v interiéru. Za typickým volantem, který se stal poznávacím znamením klasických Mercedesů, se nachází moderní digitální přístrojový štít z těch současných. Zjednodušené jsou i ovládací prvky.

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

V galerii si můžete prohlédnout velice detailní snímky, kde je koncept vyveden dokonce i jako služební vůz taxislužby. Původní Mercedes W115 byl totiž touto rolí vyhlášen.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků