Grafik přenesl legendární Mercedes do dnešní doby. Výsledek nemá chybu

Ohavnost, nebo krása? Za nás je tohle velký palec nahoru. Škoda, že výroba je nereálná.

Znáte Davida Obendorfera? Absolvent industriálního designu se zabývá přetvářením klasických vozů do moderní podoby. Stojí například za fenomenální rendery Renaultu 4, Fiatu 127 nebo Fiatu 500 Spider/Coupe. Jeho vize Mercedes-Benz Icon E Concept je ale majstrštyk.

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Konec jedné éry: Mercedes-AMG láme hůl nad zadokolkami

Jde o moderní interpretaci legendárního Mercedesu W115, padesát let starého sedanu. Rendery vycházejí ze současné třídy E a grafik do nich zahrnul některé klasické prvky. Ať už jde o přední a zadní světlomety, víko zavazadlového prostoru, přední masku nebo klasický volant. Tady nezůstal kámen na kameni.

Splynutí moderního a klasického designu se nejvíc odráží v interiéru. Za typickým volantem, který se stal poznávacím znamením klasických Mercedesů, se nachází moderní digitální přístrojový štít z těch současných. Zjednodušené jsou i ovládací prvky.

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

Nový Mercedes GLS oficiálně: Je to přes 5,2 metru německé dokonalosti

V galerii si můžete prohlédnout velice detailní snímky, kde je koncept vyveden dokonce i jako služební vůz taxislužby. Původní Mercedes W115 byl totiž touto rolí vyhlášen.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 144 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků