GP Turecka: sedmé místo pro Peška i Smrže (výsledky všech kubatur)

125 ccm: po chybě na startu musel Pešek dotahovat velké manko, ale díky vynikající jízdě se propracoval až na 7. místo. - 250 ccm: ve infarktovém závodu vyhrál H. Aoyama, Smrž dojel také sedmý. - MotoGP: v královské kubatuře zvítězil Melandri i přesto, že startoval ze 14. místa.

125 ccm

Kvalifikace - v sobotu v Turecku pršelo, takže se počítaly páteční časy, kde si Pole Position vyjel Alvaro Bautista. Lukáš Pešek vybojoval slušné 10. místo a porazil i obhájce titulu, Švýcara Lüthiho. Karel Abrahám odstartuje do závodu z 32. pozice.

Závod - start do Velké ceny Turecka vůbec nevyšel Peškovi, který se propadl až na chvost jezdeckého pole, ale bojoval jako lev a prokousával se dopředu. Vynikající stíhací jízdou se Lukáš posunul ze třetí desítky až na 7. místo! Na čele odskočila dvojice Bautista - Faubel, na kterou se dotáhl Mika Kallio. Finského jezdce potkala tři kola před cílem velká smůla, porucha KTM jej vyřadila ze závodu. Závod tak zůstal v režii španělského týmu Master-MVA Aspar Team, protože stupně vítězů zaplnili pouze jezdci této stáje v pořadí Faubel, Bautista, Gadea. Abrahám závod dokončil na 22. místě.

První kvalifikace - Druhá kvalifikace - Postavení na startu

Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Kvalifikace - Jorge Lorenzo byl v pátek nejrychlejším mužem na okruhu a díky sobotnímu dešti mu čas z první kvalifikace vynesl Pole Position. V první řadě jej doplní de Angelis, Dovizioso a Takahashi. Náš Jakub Smrž je na startu desátý.

Závod - jedno z největších dramat čtvrtlitrů se odehrálo hned v první zatáčce, kde spadlo hned pět jezdců. Smůla potkala i nejrychlejšího muže kvalifikace, Lorenzo se zapletl do této kolize a závod pro něj skončil. Po slušném startu se Jakub Smrž pohyboval v elitní osmičce jezdců a na vynikající sedmé příčce dojel do cíle. Vpředu posledních pět kol bojovalo o první místo hned šest jezdců, kteří si prohazovali pozice mezi sebou v každé zatáčce. V posledním kole došlo ke kontaktu mezi de Angelisem a Barberou na rovince ve vysoké rychlosti a de Angelis po vlastní chybě předvedl neuvěřitelný kaskaderský kousek, když tu situaci ustál. Vítězství si z Turecka odvezl H. Aoyama s motorkou KTM, dále byl Barbera a Dovizioso. De Angelis závod nakonec dokončil na 12. místě a za manévr v posledním kole sklidil od tribun stejné ovace, jako vítěz.

MotoGP

Kvalifikace - královská kubatura má pouze sobotní kvalifikaci a déšť s vodou na trati nesedl mnoha favoritům: Rossi je jedenáctý, Melandri čtrnáctý a Pedrosa dokonce až šestnáctý. Pole Position má nečekaně Australan Vermeulen na Suzuki a dále je Hayden a Gibernau.

Závod - start závodu se obešel bez kolize, jezdce z prvního místa vedl Vermeulen. Po pár odjetých kolech se oba jezdci ze stáje Rizla Suzuki začali propadat a na čele se objevil Gibernau, stíhaný Haydenem a Stonerem. Výborný úvod závodu se podařil Melandrimu a Pedrosovi, když se z oba z druhé desítky probojovali do elitní šestice. Naopak Valentino Rossi udělal v druhém kole chybičku a klesl na 14. místo.

V polovině závodu ztratil Gibernau vedení a během dvou kol se propadl až na 6. místo. Rossi se ve třináctém kole posunul na sedmé místo. Na špici o první místo bojovala čtveřice Pedrosa, Hayden, Melandri a Stoner tak sveřepě, že došlo i k pár drobným kontaktům. Tři kola před cílem z vedoucí skupinky odpadl Hayden, když nestačil ďábelskému tempu jezdců před sebou. V předposledním kole chyboval Daniel Pedrosa, upadl a závod dokončil na 14. místě. Vítězství vybojoval v posledním kole Melandri, druhý dojel Stoner a bronz si z Turecka odveze Hayden. Rossi svoji stíhací jízdu zakončil na čtvrtém místě a vítěz kvalifikace Vermeulen má sedmé místo. První polovinu závodu sice vedl Gibernau, ale pak se postupně propadal a cílem projel až na 11. místě.