GP Španělska: před domácím publikem vyhrál Alonso

Druhý dojel M. Schumacher a bronz získal opět Renault, Giancarlo Fisichella. - Konec kvalifikace patřil stáji Renault: Pole Position vybojoval Fernando Alonso, druhé místo získal Fisichella. - Představení okruhu a výsledky všech měřených tréninků.

Kapitoly článku:

GP Španělska

Po jednom týdnu se formule 1 přesunula z německého Nürburgringu na okruh u španělské Barcelony. Hlavním adeptem na vítězství je po sobotní kvalifikaci miláček domácího publika, když poprvé na okruhu Circuit de Catalunya získal Pole Position. Krýt záda mu bude z druhého místa jeho stájový kolega Giancarlo Fisichella. V druhé řadě stojí oba jezdci stáje Ferrari v pořadí Michael Schumacher a Filipe Massa. Kvalifikace nesedla stáji McLaren, Räikkönen je devátý a Montoya dokonce až dvanáctý.

Těsně před startem bylo slunečno, teplota byla +28 C a trať měla +36 C. Start nepřinesl žádnou změnu na prvních 4 místech, ale výborně do závodu vyrazil Räikkönen, když se z 9. místa posunul až na páté.

Alonso v čele závodu nasadil zběsilé tempo, jezdil jedno nejrychlejší kolo závodu za druhým, na konci pátého kola už měl náskok před Fisichellou -4,2 s. Parádičku pro diváky v podobě hodin předvedl Takuma Sato a jeho týmový kolega F. Montagny byl v 11. kole zatlačen do boxů.

Ralf Schumacher zkusil na konci cílové rovinky na začátku 16. kola zaútočit na týmového kolegu Trulliho, ale byl dlouhý na brzdách a o Trulliho zadní kolo si urazil přední přítlačné křídlo. V 16. kole zajel Alonso poprvé k mechanikům a po krátké zastávce se vrátil na 4. místě před Räikkönenem.

Jean Pablo Montoya v 18. kole zachyboval, dostal smyk a zadní částí vozu vyletěl z trati. Bohužel pro něj zadní kola skončila na trávě a Montoya nebyl schopen dostat vůz na trať. Nakonec své úsilí vzdal a vystoupil z kokpitu.

Michael Schumacher se díky strategii a první zastávce v boxech posunul na druhé místo před Fisichellu. Pořadí na bodovaných místech na konci 26. kola: 1. Alonso, 2. M. Schumacher, 3. Fisichella, 4. Massa, 5. Räikkönen, 6. Trulli (bez zast.), 7. Heidfeld (bez zast.) a 8. Button.,

Ralf Schumacher po nějakých technických problémech zajel do garáže. V polovině Grand Prix Španělska vedoucí Alonso nadělil celé kolo jedenáctému Villeneuveovi. Okolo 40. kola začala elita zajíždět podruhé k mechanikům pro nové obutí a další palivo.

Dvacet kol před cílem zajel do boxů i Räikkönen a srovnalo se pořadí po druhé zastávce u mechaniků: 1. Alonso, 2. M. Schumacher, 3. Fisichella, 4. Massa, 5. Räikkönen, 6. Button, 7. Heidfeld (1 zast.), 8. Barrichello.

V druhé třetině závodu se na trati nic podstatného nedělo a závod sklouzl opět do nudného sledování monopostů kroužících na trati u Barcelony. Jedinou zajímavostí byl moment, kdy Alonso v 60. kole předjel sedmého Barrichella o celé jedno kolo.

GP Španělska vyhrál domácí Fernando Alonso, druhý dojel Michael Schumacher a bronz vybojoval Fisichella.