GP Španělska: Lukáš Pešek senzačně stříbrný

125 ccm: Pro vítězství si na domácí trati dojel Bautista, Pešek vybojoval 20 bodů, když ze třetího místa dojel na druhé příčce! 250 ccm: Vyhrál Lorenzo před de Angelisem a Doviziosem. MotoGP: Rossi po pádu až 14. Vyhrál Capirossi na Ducati.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com.

Tip: Seznamy jezdců v jednotlivých kubaturách naleznete zde.

125 ccm

Závod - Lukáš Pešek po vynikajících výsledcích z páteční kvalifikace, kdy byl vůbec nejrychlejší, si v sobotním měření sil vybojoval třetí místo na startovním roštu. V dnešním závodě byl po dobrém startu dokonce i chvíli na špici, ale poté klesl na třetí místo. Po předjetí jednoho z jezdců se dostal do těsného závěsu za vedoucího Bautisty a začal bojovat o první vítězství v kariéře. V polovině závodu ale Pešek zvolnil, což na tiskové konferenci vysvětlil tím, že na jeho stroji přestala fungovat zadní brzda. I přes tento technický problém vybojoval senzační druhé místo v úvodní GP Španělska. V závodě triumfoval zmiňovaný domácí Bautista a třetí místo uhájil před soupeři Pasini.

Páteční kvalifikace - Sobotní kvalifikace

Postavení na startu - Výsledky závodu

250 ccm

Závod - O konečném pořadí na prvních dvou místech se rozhodlo v první polovině závodu, kdy se od ostatních utrhla dvojice Lorenzo - de Angelis. Lorenzo po výborném výkonu nedal Angelidovi šanci a celkem s přehledem si dojel pro 25 bodů. Velké drama přinesl souboj o bronzovou příčku, o kterou se až do poslední zatáčky prala trojice Dovizioso - Takahashi - Barbera. Došlo tam i ke kontaktu mezi dvojicí jezdců, naštěstí pro oba bez pádu.

Náš Jakub Smrž se po startu propadl z 13. místa až na konec druhé desítky, ale srdnatým bojem a dobrou jízdou se tlačil dopředu. Cíl však neuviděl, když v souboji o výborné 10. místo spadl.

MotoGP

Závod - Mistr světa, Valentino Rossi, nebyl po celý víkend spokojen se svojí Yamahou a odrazilo se to i na jeho 9. místě v kvalifikaci. Nešťastný víkend ale pro Rossiho v kvalifikaci neskončil. Po dobrém startu, kdy předjel zhruba 2-3 jezdce před sebou, jej zezadu přistrčil Elias. Rossi spadl, ale vrátil se do závodu a GP Španělska dokončil na 14. místě.

Naopak výborné výsledky po celý víkend podával Loris Capirossi: v trénincích byl nejhůře druhý, kvalifikaci vyhrál a potenciál Ducati a svoje zkušenosti přetavil v triumf i v závodě. Dobrý výkon předvedl i mladíček a mistr světa z třídy do 250 ccm, Daniel Pedrosa, když bez servítek předjel týmového kolegy Haydena a vydal se stíhat vedoucího Capirossiho. Italský mazák se ale nenechal vyprovokovat k chybě a s přehledem zvítězil v úvodním podniku MS motocyklů.

První měřený trénink - Druhý měřený trénink - Třetí měřený trénink

Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.