GP Španělska: Lukáš Pešek senzačně stříbrný

125 ccm: Pro vítězství si na domácí trati dojel Bautista, Pešek vybojoval 20 bodů, když ze třetího místa dojel na druhé příčce! 250 ccm: Vyhrál Lorenzo před de Angelisem a Doviziosem. MotoGP: Rossi po pádu až 14. Vyhrál Capirossi na Ducati.
GP Španělska: Lukáš Pešek senzačně stříbrný

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com.

Tip: Seznamy jezdců v jednotlivých kubaturách naleznete zde.

125 ccm

Závod - Lukáš Pešek po vynikajících výsledcích z páteční kvalifikace, kdy byl vůbec nejrychlejší, si v sobotním měření sil vybojoval třetí místo na startovním roštu. V dnešním závodě byl po dobrém startu dokonce i chvíli na špici, ale poté klesl na třetí místo. Po předjetí jednoho z jezdců se dostal do těsného závěsu za vedoucího Bautisty a začal bojovat o první vítězství v kariéře. V polovině závodu ale Pešek zvolnil, což na tiskové konferenci vysvětlil tím, že na jeho stroji přestala fungovat zadní brzda. I přes tento technický problém vybojoval senzační druhé místo v úvodní GP Španělska. V závodě triumfoval zmiňovaný domácí Bautista a třetí místo uhájil před soupeři Pasini.


Páteční kvalifikace - Sobotní kvalifikace


Postavení na startu - Výsledky závodu

250 ccm

Závod - O konečném pořadí na prvních dvou místech se rozhodlo v první polovině závodu, kdy se od ostatních utrhla dvojice Lorenzo - de Angelis. Lorenzo po výborném výkonu nedal Angelidovi šanci a celkem s přehledem si dojel pro 25 bodů. Velké drama přinesl souboj o bronzovou příčku, o kterou se až do poslední zatáčky prala trojice Dovizioso - Takahashi - Barbera. Došlo tam i ke kontaktu mezi dvojicí jezdců, naštěstí pro oba bez pádu.

Náš Jakub Smrž se po startu propadl z 13. místa až na konec druhé desítky, ale srdnatým bojem a dobrou jízdou se tlačil dopředu. Cíl však neuviděl, když v souboji o výborné 10. místo spadl.


Páteční kvalifikace - Sobotní kvalifikace


Postavení na startu - Výsledky závodu

MotoGP

Závod - Mistr světa, Valentino Rossi, nebyl po celý víkend spokojen se svojí Yamahou a odrazilo se to i na jeho 9. místě v kvalifikaci. Nešťastný víkend ale pro Rossiho v kvalifikaci neskončil. Po dobrém startu, kdy předjel zhruba 2-3 jezdce před sebou, jej zezadu přistrčil Elias. Rossi spadl, ale vrátil se do závodu a GP Španělska dokončil na 14. místě.

Naopak výborné výsledky po celý víkend podával Loris Capirossi: v trénincích byl nejhůře druhý, kvalifikaci vyhrál a potenciál Ducati a svoje zkušenosti přetavil v triumf i v závodě. Dobrý výkon předvedl i mladíček a mistr světa z třídy do 250 ccm, Daniel Pedrosa, když bez servítek předjel týmového kolegy Haydena a vydal se stíhat vedoucího Capirossiho. Italský mazák se ale nenechal vyprovokovat k chybě a s přehledem zvítězil v úvodním podniku MS motocyklů.


První měřený trénink - Druhý měřený trénink - Třetí měřený trénink

 
Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků