GP Španělska: Lukáš Pešek senzačně stříbrný

125 ccm: Pro vítězství si na domácí trati dojel Bautista, Pešek vybojoval 20 bodů, když ze třetího místa dojel na druhé příčce! 250 ccm: Vyhrál Lorenzo před de Angelisem a Doviziosem. MotoGP: Rossi po pádu až 14. Vyhrál Capirossi na Ducati.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com.

Tip: Seznamy jezdců v jednotlivých kubaturách naleznete zde.

125 ccm

Závod - Lukáš Pešek po vynikajících výsledcích z páteční kvalifikace, kdy byl vůbec nejrychlejší, si v sobotním měření sil vybojoval třetí místo na startovním roštu. V dnešním závodě byl po dobrém startu dokonce i chvíli na špici, ale poté klesl na třetí místo. Po předjetí jednoho z jezdců se dostal do těsného závěsu za vedoucího Bautisty a začal bojovat o první vítězství v kariéře. V polovině závodu ale Pešek zvolnil, což na tiskové konferenci vysvětlil tím, že na jeho stroji přestala fungovat zadní brzda. I přes tento technický problém vybojoval senzační druhé místo v úvodní GP Španělska. V závodě triumfoval zmiňovaný domácí Bautista a třetí místo uhájil před soupeři Pasini.

Páteční kvalifikace - Sobotní kvalifikace

Postavení na startu - Výsledky závodu

250 ccm

Závod - O konečném pořadí na prvních dvou místech se rozhodlo v první polovině závodu, kdy se od ostatních utrhla dvojice Lorenzo - de Angelis. Lorenzo po výborném výkonu nedal Angelidovi šanci a celkem s přehledem si dojel pro 25 bodů. Velké drama přinesl souboj o bronzovou příčku, o kterou se až do poslední zatáčky prala trojice Dovizioso - Takahashi - Barbera. Došlo tam i ke kontaktu mezi dvojicí jezdců, naštěstí pro oba bez pádu.

Náš Jakub Smrž se po startu propadl z 13. místa až na konec druhé desítky, ale srdnatým bojem a dobrou jízdou se tlačil dopředu. Cíl však neuviděl, když v souboji o výborné 10. místo spadl.

MotoGP

Závod - Mistr světa, Valentino Rossi, nebyl po celý víkend spokojen se svojí Yamahou a odrazilo se to i na jeho 9. místě v kvalifikaci. Nešťastný víkend ale pro Rossiho v kvalifikaci neskončil. Po dobrém startu, kdy předjel zhruba 2-3 jezdce před sebou, jej zezadu přistrčil Elias. Rossi spadl, ale vrátil se do závodu a GP Španělska dokončil na 14. místě.

Naopak výborné výsledky po celý víkend podával Loris Capirossi: v trénincích byl nejhůře druhý, kvalifikaci vyhrál a potenciál Ducati a svoje zkušenosti přetavil v triumf i v závodě. Dobrý výkon předvedl i mladíček a mistr světa z třídy do 250 ccm, Daniel Pedrosa, když bez servítek předjel týmového kolegy Haydena a vydal se stíhat vedoucího Capirossiho. Italský mazák se ale nenechal vyprovokovat k chybě a s přehledem zvítězil v úvodním podniku MS motocyklů.

První měřený trénink - Druhý měřený trénink - Třetí měřený trénink

Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.