GP Qataru: z českých jezdců nikdo nebodoval

125: Pole Position má Kallio, 250: Pole Position má Lorenzo, MotoGP: Pole Position má Capirossi. V závodě zvítězili Talmacsi, Stoner a Rossi.
GP Qataru: z českých jezdců nikdo nebodoval

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Kvalifikace - Nejnapínavější souboj probíhá v nejslabší kubatuře, kde se počítá doslova každý bod. Nejlepší čas v obou kvalifikacích zajel Mika Kallio. Jeho největší soupeř, Thomas Lüthi, je devátý a z našich si nejlépe vedl Lukáš Pešek, který skončil na 22. místě, Abrahám je 31.

Závod - Celkem nečekaně zvítězil Gabor Talmacsi, když na cílové rovince předjel svého stájového kolegu Kallia. I když KTM vybojovalo double, Talmacsi asi uslyší pár ostrých slov od vedení týmu, protože Kalliovi sebral 5 veledůležitých bodů do celkového hodnocení o titul mistra světa. Na druhou stranu je alespoň vidět, že v této stáji nebyla týmová režie. Z našich dojel pouze na 28. místě Abrahám.

 
Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Kvalifikace - Do závodu jako první vyrazí Jorge Lorenzo. Téměř jistý mistr světa, Daniel Pedrosa stojí na konci první řady, náš Jakub Smrž odstartuje ze slibného 14. místa, Radomil Rous je na 27. pozici.

Závod - V GP Qataru triumfoval vítěz předchozího závodu, Casey Stoner, a ukrojil dalších 12 bodů z náskoku vedoucího Pedrosy. V následujících 3 závodech si Pedrosa už nesmí dovolit chybovat. Z našich nikdo nedojel do cíle, Rous spadl a Smrž ze závodu odstoupil.

 
Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Kvalifikace - V kvalifikaci nejsilnější kubatury kraloval již potřetí v řadě Loris Capirossi. V první řadě jej na startovním roštu doplní Gibernau a Rossi.

Závod - Již korunovaný mistr světa, Valentino Rossi vybojoval v Qataru další vítězství do své už tak dost bohaté sbírky triumfů. Do posledního kola s ním soupeřil Marco Melandri, ale po probržděné zatáčce a výletu do kačírku byl rád, že si udržel druhé místo. Rossi v čele průběžného pořadí odskočil soupěřům na 147 bodů, ale souboj o vicemistra světa bude ještě napínavý: mezi druhým Biaggim a šestým Capirossim je rozdíl pouhých 9 bodů.

 
První měřený trénink --- Druhý měřený trénink --- Třetí měřený trénink

  
Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků