GP Qataru: Rossi zvítězil před Haydenem a Capirossim (výsledky všech kubatur)

V netradiční čas, v sobotu, se jela Grand Prix Qataru, kde Pešek až do posledního kola bojoval ve skupince o stupně vítězů, ale kolidoval s jedním z jezdců a spadl zhruba půl kola před cílem. Náladu českým fanouškům trochu vylepšil Kuba Smrž svým 10. místem ve čtvrtlitrech.
GP Qataru: Rossi zvítězil před Haydenem a Capirossim (výsledky všech kubatur)

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com.

Tip: Mrkněte, jak dojel Pešek na senzačním stříbrném místě v úvodní Grand Prix Španělska.

125 ccm

Čtvrtek - V úvodní kvalifikaci nejslabší kubatury si vedl nejlépe celý tým Master - MVA Aspar Team, když se všichni čtyři jezdci srovnali na předních příčkách. Náš Lukáš Pešek svým výborným pátým místem pouze dokázal, že jeho výkon v prvním GP nebyl pouhou náhodou. Karel Abrahám skončil na konci třetí desítky jezdeckého pole.

Pátek - Lukáš Pešek si vylepšil čas z první kvalifikace a v druhé dojel dokonce čtvrtý. Všem jezdcům se počítá ten lepší čas z obou kvalifikací a v celkovém součtu si Pešek na startovním roštu nepolepšil a do závodu odstartuje jako první z druhé řady (5. místo). Karel Abrahám bude stát na 34. místě. Pole Position vybojoval Alvaro Bautista.

Závod - Vítězem nejslabší kubatury se stal Bautista, další dvě místa obsadil Kallio a Gadea, i když mezi touto dvojicí se rozhodlo až na cílové čáře. Po špatném startu se Pešek propadl z pátého místa až na 10. příčku, ale během pár kol se probojoval zpět mezi nejlepší pětici a zajel i nejrychlejší kolo závodu. Poté přišla velká smůla pro našeho jezdce. Jezdil ve skupince, kde se bojovalo o 2.-5.místo, ale v posledním kole kolidoval z jedním z dalších strojů, upadl a závod nedokončil. Český tým Elit získal zásluhou Thomase Lüthiho 8 bodů a Karel Abrahám dojel na 24. místě.

 
První kvalifikace - Druhá kvalifikace - Postavení na startu


Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Čtvrtek - V kubatuře do 250 ccm se podařilo double týmu Fortuna Aprilia v pořadí Barbera - Lorenzo. První řadu by pomyslně ještě doplnila dvojice de Angelis a Porto. Český jezdec Jakub Smrž dokončil první kvalifikaci na vynikajícím sedmém místě.

Pátek - Dva nejlepší muži čtvrteční kvalifikace si dnes pouze vyměnili pozice a Pole Position získal Jorge Lorenzo. Náš Jakub Smrž do závodu odstartuje z vynikajícího 7. místa.

Závod - Smrž po startu ztratil zhruba 5-6 míst, ale během první poloviny závodu se vrátil do první desítky. Na čele si velký náskok vypracovala dvojice Lorenzo - Dovizioso a sváděla souboj o triumf až do posledního kola, ze kterého se nakonec radoval Lorenzo. Třetí místo získal po famózní stíhací jízdě Locatelli, který útočil až z 21. místa! Náš Kuba Smrž bojoval ve skupince o 7.-10. místo, ale mezi dravou konkurencí neuspěl a z Qataru si odváží 6 bodů za 10. příčku.

 
První kvalifikace - Druhá kvalifikace - Postavení na startu


Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Čtvrtek - Nejlepší čas obou měřených tréninků zajel překvapivě Kenny Roberts ml. Dobrý výkon předvedl také Casey Stoner, když vyhrál první trénink. Smolař úvodního závodu, Ital Rossi, se pohyboval v úvodní šestici.

Pátek - Casey Stoner v Qataru řádí jako drak. Po vyhraném prvním měřeném tréninku triumfoval celý dnešní den, podařilo se mu zvítězit v 3. měřeném tréninku i v kvalifikaci. V první řadě na startu jej doplní vítěz minulého závodu, Loris Capirossi, a Toni Elias. Obhájce titulu Rossi stojí až na konci druhé řady, před ním jsou ještě Hayden a Pedrosa.

Závod - První polovinu závodu se na špici držel vítěz kvalifikace, Casey Stoner, ale poté jej zdolal stále se zlepšující Valentino Rossi. Úřadující mistr světa poté za zády udržel druhého Haydena i třetího Capirossiho. Stoner po drobné chybičce přepustil své čtvrté místo Gibernauovi, ale i tak mladý Australan předvedl dobrý výkon. GP Qataru se absolutně nevydařila stáji Suzuki, protože ani jeden stroj kvůli technickým problémům nedojel do cíle.

 
První měřený trénink - Druhý měřený trénink - Třetí měřený trénink

 
Výsledky kvalifikace - Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků