GP Qataru: Rossi zvítězil před Haydenem a Capirossim (výsledky všech kubatur)

V netradiční čas, v sobotu, se jela Grand Prix Qataru, kde Pešek až do posledního kola bojoval ve skupince o stupně vítězů, ale kolidoval s jedním z jezdců a spadl zhruba půl kola před cílem. Náladu českým fanouškům trochu vylepšil Kuba Smrž svým 10. místem ve čtvrtlitrech.
GP Qataru: Rossi zvítězil před Haydenem a Capirossim (výsledky všech kubatur)

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com.

Tip: Mrkněte, jak dojel Pešek na senzačním stříbrném místě v úvodní Grand Prix Španělska.

125 ccm

Čtvrtek - V úvodní kvalifikaci nejslabší kubatury si vedl nejlépe celý tým Master - MVA Aspar Team, když se všichni čtyři jezdci srovnali na předních příčkách. Náš Lukáš Pešek svým výborným pátým místem pouze dokázal, že jeho výkon v prvním GP nebyl pouhou náhodou. Karel Abrahám skončil na konci třetí desítky jezdeckého pole.

Pátek - Lukáš Pešek si vylepšil čas z první kvalifikace a v druhé dojel dokonce čtvrtý. Všem jezdcům se počítá ten lepší čas z obou kvalifikací a v celkovém součtu si Pešek na startovním roštu nepolepšil a do závodu odstartuje jako první z druhé řady (5. místo). Karel Abrahám bude stát na 34. místě. Pole Position vybojoval Alvaro Bautista.

Závod - Vítězem nejslabší kubatury se stal Bautista, další dvě místa obsadil Kallio a Gadea, i když mezi touto dvojicí se rozhodlo až na cílové čáře. Po špatném startu se Pešek propadl z pátého místa až na 10. příčku, ale během pár kol se probojoval zpět mezi nejlepší pětici a zajel i nejrychlejší kolo závodu. Poté přišla velká smůla pro našeho jezdce. Jezdil ve skupince, kde se bojovalo o 2.-5.místo, ale v posledním kole kolidoval z jedním z dalších strojů, upadl a závod nedokončil. Český tým Elit získal zásluhou Thomase Lüthiho 8 bodů a Karel Abrahám dojel na 24. místě.

 
První kvalifikace - Druhá kvalifikace - Postavení na startu


Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Čtvrtek - V kubatuře do 250 ccm se podařilo double týmu Fortuna Aprilia v pořadí Barbera - Lorenzo. První řadu by pomyslně ještě doplnila dvojice de Angelis a Porto. Český jezdec Jakub Smrž dokončil první kvalifikaci na vynikajícím sedmém místě.

Pátek - Dva nejlepší muži čtvrteční kvalifikace si dnes pouze vyměnili pozice a Pole Position získal Jorge Lorenzo. Náš Jakub Smrž do závodu odstartuje z vynikajícího 7. místa.

Závod - Smrž po startu ztratil zhruba 5-6 míst, ale během první poloviny závodu se vrátil do první desítky. Na čele si velký náskok vypracovala dvojice Lorenzo - Dovizioso a sváděla souboj o triumf až do posledního kola, ze kterého se nakonec radoval Lorenzo. Třetí místo získal po famózní stíhací jízdě Locatelli, který útočil až z 21. místa! Náš Kuba Smrž bojoval ve skupince o 7.-10. místo, ale mezi dravou konkurencí neuspěl a z Qataru si odváží 6 bodů za 10. příčku.

 
První kvalifikace - Druhá kvalifikace - Postavení na startu


Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Čtvrtek - Nejlepší čas obou měřených tréninků zajel překvapivě Kenny Roberts ml. Dobrý výkon předvedl také Casey Stoner, když vyhrál první trénink. Smolař úvodního závodu, Ital Rossi, se pohyboval v úvodní šestici.

Pátek - Casey Stoner v Qataru řádí jako drak. Po vyhraném prvním měřeném tréninku triumfoval celý dnešní den, podařilo se mu zvítězit v 3. měřeném tréninku i v kvalifikaci. V první řadě na startu jej doplní vítěz minulého závodu, Loris Capirossi, a Toni Elias. Obhájce titulu Rossi stojí až na konci druhé řady, před ním jsou ještě Hayden a Pedrosa.

Závod - První polovinu závodu se na špici držel vítěz kvalifikace, Casey Stoner, ale poté jej zdolal stále se zlepšující Valentino Rossi. Úřadující mistr světa poté za zády udržel druhého Haydena i třetího Capirossiho. Stoner po drobné chybičce přepustil své čtvrté místo Gibernauovi, ale i tak mladý Australan předvedl dobrý výkon. GP Qataru se absolutně nevydařila stáji Suzuki, protože ani jeden stroj kvůli technickým problémům nedojel do cíle.

 
První měřený trénink - Druhý měřený trénink - Třetí měřený trénink

 
Výsledky kvalifikace - Výsledky závodu - Průběžné pořadí v MS

bazar

Suzuki Swift 1,3
Rok výroby: 2008
Stav: 74 837 km
Cena: 101 000 Kč
Suzuki Grand Vitara 2
Rok výroby: 2007
Stav: 145 499 km
Cena: 162 000 Kč
Suzuki Grand Vitara 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 176 298 km
Cena: 110 000 Kč
Suzuki Grand Vitara 1,9
Rok výroby: 2010
Stav: 115 898 km
Cena: 260 000 Kč
Suzuki Swift 1,3
Rok výroby: 2009
Stav: 95 401 km
Cena: 112 000 Kč
Suzuki Swift 1,3
Rok výroby: 2008
Stav: 91 622 km
Cena: 107 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků