GP Qataru: MotoGP vyhrál Sete Gibernau, Rossi nedokončil

Závod na novém okruhu v Qataru vyhrál Sete Gibernau a celkově se přiblížil na rozdíl čtrnácti bodů za Valentina Rossiho. V třídě MotoGP do cíle nakonec dojelo jen 13 jezdců! Přehled z kvalifikace a výsledky závodů všech kubatůr.
Seznam kapitol
  1. Třída MotoGP
  2. Třída do 250 ccm
  3. Třída do 125 ccm

Kvalifikace a startovní rošt

Pole Position královské kubatury si vybojoval Carlos Checa, do první řady se za ním seřadí Barros a Gibernau. Největší zajímavostí celé kvalifikace byl fakt, že Rossi na 8. místě a Biaggi na 12. místě byli dnes dodatečně penalizováni za nedovolenou úpravu startovní pozice. Oba dostali trest +6 sekund ke kvalifikačnímu času, což je posunulo do poslední startovní řady.

Pořadí na startu do GP Qataru: 1. Checa, 2. Barros, 3. Gibernau, 4. Hayden, 5. Nakano, 6. Capirossi, 7. Xaus, 8. Bayliss, 9. Edwards, 10. Hopkins.

Výsledky závodu

Carlos Checa projel první kolo v čele jezdeckého pole, ale na cílové rovince se na topspeed před něj dostává Sete Gibernau. Díky dobrému startu a silnému stroji se dopředu prokousával úřadující šampión, Ital Rossi, a ve čtvrtém kole je na 4. místě. Se svou snahou dotáhnout se na čelo závodu to ale přehnal. V šestém kole chybuje a padá. Pořadí po devátém kole: Gibernau, Edwards, Checa, Melandri, Xaus, Hayden, Biaggi.

Spousta jezdců zajíždí kvůli technickým problémům do boxů: McWilliams, Melandri, Capirossi, Checa atd. V posledním kole ještě stihl výlet do trávy Max Biaggi, vše naštěstí ustál, ale tohle krátké zaváhání ho stálo jednu příčku. Závod na novém okruhu v Qataru vyhrál Sete Gibernau a celkově se přiblížil na rozdíl čtrnácti bodů za Valentina Rossiho. V třídě MotoGP do cíle nakonec dojelo jen 13 jezdců!