GP Portugalska: český tým Elit na stupních vítězů

125 ccm - Švýcar Luthi, jezdící za český tým Elit, dojel v GP Portugalska na skvělé třetí příčce, vyhrál Mika Kallio. 250 ccm - Triumf prostřední kubatury získal Stoner se strojem KTM, Smrž dojel na 12. místě. MotoGP - Vítězství vybojoval Alex Barros, druhý dojel Rossi a třetí byl Biaggi.
GP Portugalska: český tým Elit na stupních vítězů

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu Motogp.com

Tip: přečtěte si výsledky GP Španělska z minulého víkendu.

125 ccm

Pátek - Na portugalském okruhu v Estorilu se v první kvalifikaci výborně dařilo našemu Lukáši Peškovi, kterému patří průběžné 4. místo na startovním roštu.

Sobota - Pole Position vybojoval Mika Kalio se strojem KTM, Lukáš Pešek oproti pátku klesl o jednu příčku, nicméně do GP Portugalska odstartuje ze skvělého 5. místa.

Závod - V nervydrásajícím závěru zvítězil o pouhých +0,008 s Fin Mika Kaillo před Hectorem Faubelem, na stupních vítězů je doplnil švýcarský závodník, jezdící za český tým Elit. Lukáš Pešek upadl hned v druhém kole a závod předčasně ukončil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace --- 2. kvalifikace --- Postavení na startu --- Výsledek závodu

250 ccm

Pátek - Po páteční kvalifikaci figuruje Jakub Smrž na 14. místě, Radomil Rous je dvacátý.

Sobota - V první řadě stojí známá jména: de Puniet, Porto, Pedrosa a Dovizioso, náš Smrž si udržel 14. místo, Radomil Rous si o jednu příčku polepšil a po obou kvalifikacích mu patří 19. místo.

Závod - V závodě zvítězil Casey Stoner, který v minulém závodě na GP Španělska nedojel do cíle. Vitěz předchozího klání, Daniel Pedrosa, skončil na bramborové pozici, Jakub Smrž dorazil na 12. místě a Radomil Rous na 19. pozici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace --- 2. kvalifikace --- Postavení na startu --- Výsledek závodu

MotoGP

Pátek - V obou volných trénincích byl nejlepší Alex Barros na hondě.

Sobota - Okruh v Estorilu letos zřejmě výborně sedl Barrosovi, který i dnes byl v královské kubatuře nejrychlejším jezdcem a po právu vybojoval Pole Position.

Závod - Výborně odstartoval Sete Gibernau, ale svoji spanilou jízdu na první příčce zakončil pádem a motocykl již nenastartoval. Vítězství si zaslouženě vybojoval Alex Barros, kterému se povedl vynikající kousek: byl nejrychlejší ve všech třech měřených trénincích, vyhrál kvalifikaci, nedělní warm up a pak i závod. Druhé místo patřilo Rossimu a pro bronz si dojel druhý Ital, Max Biaggi. Český tým Blata WCM vybojoval zásluhou Jamese Ellisona jeden světový bod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. měřený trénink --- 2. měřený trénink --- Kvalifikace

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Postavení na startu --- Výsledek závodu

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků