GP Portugalska: český tým Elit na stupních vítězů

125 ccm - Švýcar Luthi, jezdící za český tým Elit, dojel v GP Portugalska na skvělé třetí příčce, vyhrál Mika Kallio. 250 ccm - Triumf prostřední kubatury získal Stoner se strojem KTM, Smrž dojel na 12. místě. MotoGP - Vítězství vybojoval Alex Barros, druhý dojel Rossi a třetí byl Biaggi.
GP Portugalska: český tým Elit na stupních vítězů

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu Motogp.com

Tip: přečtěte si výsledky GP Španělska z minulého víkendu.

125 ccm

Pátek - Na portugalském okruhu v Estorilu se v první kvalifikaci výborně dařilo našemu Lukáši Peškovi, kterému patří průběžné 4. místo na startovním roštu.

Sobota - Pole Position vybojoval Mika Kalio se strojem KTM, Lukáš Pešek oproti pátku klesl o jednu příčku, nicméně do GP Portugalska odstartuje ze skvělého 5. místa.

Závod - V nervydrásajícím závěru zvítězil o pouhých +0,008 s Fin Mika Kaillo před Hectorem Faubelem, na stupních vítězů je doplnil švýcarský závodník, jezdící za český tým Elit. Lukáš Pešek upadl hned v druhém kole a závod předčasně ukončil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace --- 2. kvalifikace --- Postavení na startu --- Výsledek závodu

250 ccm

Pátek - Po páteční kvalifikaci figuruje Jakub Smrž na 14. místě, Radomil Rous je dvacátý.

Sobota - V první řadě stojí známá jména: de Puniet, Porto, Pedrosa a Dovizioso, náš Smrž si udržel 14. místo, Radomil Rous si o jednu příčku polepšil a po obou kvalifikacích mu patří 19. místo.

Závod - V závodě zvítězil Casey Stoner, který v minulém závodě na GP Španělska nedojel do cíle. Vitěz předchozího klání, Daniel Pedrosa, skončil na bramborové pozici, Jakub Smrž dorazil na 12. místě a Radomil Rous na 19. pozici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace --- 2. kvalifikace --- Postavení na startu --- Výsledek závodu

MotoGP

Pátek - V obou volných trénincích byl nejlepší Alex Barros na hondě.

Sobota - Okruh v Estorilu letos zřejmě výborně sedl Barrosovi, který i dnes byl v královské kubatuře nejrychlejším jezdcem a po právu vybojoval Pole Position.

Závod - Výborně odstartoval Sete Gibernau, ale svoji spanilou jízdu na první příčce zakončil pádem a motocykl již nenastartoval. Vítězství si zaslouženě vybojoval Alex Barros, kterému se povedl vynikající kousek: byl nejrychlejší ve všech třech měřených trénincích, vyhrál kvalifikaci, nedělní warm up a pak i závod. Druhé místo patřilo Rossimu a pro bronz si dojel druhý Ital, Max Biaggi. Český tým Blata WCM vybojoval zásluhou Jamese Ellisona jeden světový bod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. měřený trénink --- 2. měřený trénink --- Kvalifikace

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Postavení na startu --- Výsledek závodu

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků