GP Portugalska: český tým Elit na stupních vítězů

125 ccm - Švýcar Luthi, jezdící za český tým Elit, dojel v GP Portugalska na skvělé třetí příčce, vyhrál Mika Kallio. 250 ccm - Triumf prostřední kubatury získal Stoner se strojem KTM, Smrž dojel na 12. místě. MotoGP - Vítězství vybojoval Alex Barros, druhý dojel Rossi a třetí byl Biaggi.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu Motogp.com

Tip: přečtěte si výsledky GP Španělska z minulého víkendu.

125 ccm

Pátek - Na portugalském okruhu v Estorilu se v první kvalifikaci výborně dařilo našemu Lukáši Peškovi, kterému patří průběžné 4. místo na startovním roštu.

Sobota - Pole Position vybojoval Mika Kalio se strojem KTM, Lukáš Pešek oproti pátku klesl o jednu příčku, nicméně do GP Portugalska odstartuje ze skvělého 5. místa.

Závod - V nervydrásajícím závěru zvítězil o pouhých +0,008 s Fin Mika Kaillo před Hectorem Faubelem, na stupních vítězů je doplnil švýcarský závodník, jezdící za český tým Elit. Lukáš Pešek upadl hned v druhém kole a závod předčasně ukončil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace --- 2. kvalifikace --- Postavení na startu --- Výsledek závodu

250 ccm

Pátek - Po páteční kvalifikaci figuruje Jakub Smrž na 14. místě, Radomil Rous je dvacátý.

Sobota - V první řadě stojí známá jména: de Puniet, Porto, Pedrosa a Dovizioso, náš Smrž si udržel 14. místo, Radomil Rous si o jednu příčku polepšil a po obou kvalifikacích mu patří 19. místo.

Závod - V závodě zvítězil Casey Stoner, který v minulém závodě na GP Španělska nedojel do cíle. Vitěz předchozího klání, Daniel Pedrosa, skončil na bramborové pozici, Jakub Smrž dorazil na 12. místě a Radomil Rous na 19. pozici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

MotoGP

Pátek - V obou volných trénincích byl nejlepší Alex Barros na hondě.

Sobota - Okruh v Estorilu letos zřejmě výborně sedl Barrosovi, který i dnes byl v královské kubatuře nejrychlejším jezdcem a po právu vybojoval Pole Position.

Závod - Výborně odstartoval Sete Gibernau, ale svoji spanilou jízdu na první příčce zakončil pádem a motocykl již nenastartoval. Vítězství si zaslouženě vybojoval Alex Barros, kterému se povedl vynikající kousek: byl nejrychlejší ve všech třech měřených trénincích, vyhrál kvalifikaci, nedělní warm up a pak i závod. Druhé místo patřilo Rossimu a pro bronz si dojel druhý Ital, Max Biaggi. Český tým Blata WCM vybojoval zásluhou Jamese Ellisona jeden světový bod.