GP Nizozemí: po závodech v Assenu vede Rossi

Po dnešním vítězství vede celkovou tabulku Moto GP Valentino Rossi se 126 body. Pro vítězství v kategorii 125 ccm si dojel Jorge Lorenzo, celkově ale vede se slušným náskokem Dovizioso. Ve 250 ccm pak vyhrál Sebastian Porto, tabulku vede těsně De Puniet.

Pátek: kvalifikace

Proměnlivé počasí hodně promluvilo do výsledků kvalifikace, v závěru si na suché trati pro Pole Position v čase 1`58,758 dojel Valentino Rossi. Oba nevětší rivaly nechal zasebou, Sete Gibernau odstartuje ze 3. místa a Max Biaggi až z dvanáctého! Rossi zároveň překonal loňský rekord okruhu od L. Capirossiho o necelou sekundu. V nejslabší kubatuře do závodu vyrazí Lukáš Pešek z 15. místa a Markéta Janáková z 31. místa. Pole Position si v 125 ccm zajistil Australan Casey Stoner. Ve 250 ccm pojede z prvního místa Sebastian Porto na Aprilii, náš Jakub Smrž si oproti prvnímu tréninku pohoršil o pár příček a bude startovat z 21. místa.

Sobota: Grand Prix

125 cmm

O stupních výtězů se rozhodovalo až v závěrečném kole mezi čtyřmi závodníky: Dovizioso, Locatelli, Lorenzo a Stoner. Fantastický finiš se podařil Jorge Lorenzovi, který se během 3 kilometrů prodral až do čela a zvítězil. Vedoucí jezdec MS, Andrea Dovizioso v Holandsku dojel na 4. místě. Lukáš Pešek se po třech odjetých kolech propadl až na 30. místo, odkud se ale postupně prokousával dopředu. V posledním kole se však zapletl do kolize tří jezdců a závod nedokončil. Markéta Janáková dojela v Assenu na 27. místě a jako jediná z českých jezdců dojela do cíle.

Výsledková tabulka

Jezdec Motocykl Výsledný čas
Jorge LORENZO

Derbi

37´13.859

250 ccm

Celému kolotoči závodů do 250 ccm v Assenu kraloval Aregentinec Sebastian Porto. Staroval z Pole Position, v sobotním ranním tréninku byl také nejrychlejší a po zásluze i závod vyhrál. Daneil Pedrosa sice zajel v předposledním kole nový rekord okruhu pro 250 ccm, avšak na lepší než druhé místo to nestačilo. Jakub Smrž projel cílem prvního kola na 22. pozici a následně závod ukončil.

Sebastian PORTO

Aprilia

37´26.576

MotoGP

Rossi po přestupu k Yamaze prohlásil, že bude i na „papírově slabším“ stroji chtít vyhrávat. V Assenu opět v přímém souboji porazil svého největšího konkurenta v boji o titul Sete Gibernaua. V posledním kole došlo dokonce ke kontaktu mezi zmiňovanými jezdci, vše se obešlo bez pádu a pro druhé místo v dnešním závodě si dojel Gibernau. To, že letos Yamaha je mnohem konkurenceschopnější, dokazuje i třetí místo M. Melandriho, který svedl souboj s tupně vítězů s M. Biaggim. Výborný závod předvedli i jezdci z týmu Telefonica MoviStar, když Hayden dojel pátý a Edwards na šestém místě.

Do výsledkové listiny nepromluvil Alex Barros, který z druhého místa upadl. Do průběžného vedení v MS se dostal Ital Rossi, který má sice stejný počet bodů jako Gibernau, ale na svém kontě má už
letos čtyři výtězství, zatím co Gibernau pouze dvě. K zajímavostem patří fakt, že dnes slaví 33. narozeniny Max Biaggi a k dnešním jubilantům patří i Alex Barros.

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.