GP Německa, okruh Sachsenring: páteční a sobotní kvalifikace

Do GP Německa odstartuje Lukáš Pešek z 14. příčky, v MotoGP si Pole Positon vyjel M. Biaggi před svým krajanem a rivalem Rossim. Markéta Janáková bohužel nezajela potřebný čas ani v jedné kvalifikaci.
GP Německa, okruh Sachsenring: páteční a sobotní kvalifikace

Páteční první kvalifikace

125 ccm: Jako jediný se pod hranici 1`28 dostal Hector Barbera na Aprilii a v čase 1`27.870 se stal nejrychlejším jezdcem páteční kvalifikace. Za loňským traťovým rekordem zaostal o 0,153 sekundy. Do první řady by se podle pátku postavili Marco Simoncelli, Pablo Nieto a Youchi Ui. Další pořadí: 5. Giansanti, 6. Stoner, 7. Lorenzo, 8. Dovizioso. Velmi slušný čas měl i náš Lukáš Pešek, jehož čas by znamenal 12. místo na startu, kdyby se už nic nezměnilo. Markéta Janáková nezajela potřebný čas a do závodu se nekvalifikovala.

250 ccm: O necelé tři čtvrtiny sekundy vylepšil rekord okruhu Sebastian Porto na stroji značky Aprilia. Jeho čas měl v cíli hodnotu 1`25.078. Druhé místo se ztrátou 0,308 sekundy zajel R. Rolfo, třetí příčka patří de Angelisovi a čtvrtý byl R. de Puniet. Další místa: 5. Poggiali, 6. Pedrosa, 7. Elias, 8. Fonsi Nieto. Jakub Smrž se svou hondou vybojoval 19. příčku.

MotoGP: Sete Gibernau byl v pátek nedostižný a s časem 1`23.247 překonal rekord M. Biaggiho z loňského roku o půl sekundy. Druhým místem se po pátku mohl pochlubit Američan nicky Hayden, třetí byl Ital Valentino Rossi. Nástup týmu Repsol Honda podtrhuje čtvrtým místem A. Barros. Další pořadí: 5. Roberts, 6. Melandri, 7. Hopkins, 8. Checa, 9. Biaggi a teprve na desátém místě první Ducati s L. Capirossi.

Sobota: druhá kvalifikace a startovní rošt

125 ccm: Sobotní kvalifikace se skvěle podařila Doviziosovi a zajistil si tak Pole Position s časem 1`27.836. Jako druhý do nedělní GP odstartuje H. Barbera, který zaostal za Doviziosem o pouhých 0,034 sekundy. Další pořadí: 3. Jenkner, 4. Giansanti, 5. P. Nieto, 6. Simoncelli. Lukáš Pešek si oproti pátku mírně pohoršil a zítra odstartuje do GP ze 14. místa. Markéta Janáková bohužel nestačila nasazenému tempu a do závodu se nekvalifikovala.

250 ccm: Stejně jako v pátek byl i dnes byl nejrychlejším jezdcem prostřední kubatury Sebatian Porto. Druhý čas v dnešní kvalifikaci si vyjel de Angelis a třetí příčka patří obhájci prvenství z loňska R. Rolfovi. Další postaveni na startu: 4. de Puniet, 5. Pedrosa, 6. Poggiali.

MotoGP: Pole Position si v královské kubatuře zajistil Max Biaggi, průběžně třetí muž celkového pořadí MS. S časem 1`22.756 předstihl druhého V. Rossiho o necelou 0,1 sekundy. Poměrně výrazný vzestup je v kvalifikacích vidět u stáje Suzuki, neboť minule první Pole Position v letošním roku patřila Kenny Robertsovi. Ten do zítřejšího závodu odstartuje z třetího místa. Další pořadí na startu MotoGP: 4. Gibernau, 5. Nakano, 6. Barros.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků