GP Německa, okruh Sachsenring: páteční a sobotní kvalifikace

Do GP Německa odstartuje Lukáš Pešek z 14. příčky, v MotoGP si Pole Positon vyjel M. Biaggi před svým krajanem a rivalem Rossim. Markéta Janáková bohužel nezajela potřebný čas ani v jedné kvalifikaci.
GP Německa, okruh Sachsenring: páteční a sobotní kvalifikace

Páteční první kvalifikace

125 ccm: Jako jediný se pod hranici 1`28 dostal Hector Barbera na Aprilii a v čase 1`27.870 se stal nejrychlejším jezdcem páteční kvalifikace. Za loňským traťovým rekordem zaostal o 0,153 sekundy. Do první řady by se podle pátku postavili Marco Simoncelli, Pablo Nieto a Youchi Ui. Další pořadí: 5. Giansanti, 6. Stoner, 7. Lorenzo, 8. Dovizioso. Velmi slušný čas měl i náš Lukáš Pešek, jehož čas by znamenal 12. místo na startu, kdyby se už nic nezměnilo. Markéta Janáková nezajela potřebný čas a do závodu se nekvalifikovala.

250 ccm: O necelé tři čtvrtiny sekundy vylepšil rekord okruhu Sebastian Porto na stroji značky Aprilia. Jeho čas měl v cíli hodnotu 1`25.078. Druhé místo se ztrátou 0,308 sekundy zajel R. Rolfo, třetí příčka patří de Angelisovi a čtvrtý byl R. de Puniet. Další místa: 5. Poggiali, 6. Pedrosa, 7. Elias, 8. Fonsi Nieto. Jakub Smrž se svou hondou vybojoval 19. příčku.

MotoGP: Sete Gibernau byl v pátek nedostižný a s časem 1`23.247 překonal rekord M. Biaggiho z loňského roku o půl sekundy. Druhým místem se po pátku mohl pochlubit Američan nicky Hayden, třetí byl Ital Valentino Rossi. Nástup týmu Repsol Honda podtrhuje čtvrtým místem A. Barros. Další pořadí: 5. Roberts, 6. Melandri, 7. Hopkins, 8. Checa, 9. Biaggi a teprve na desátém místě první Ducati s L. Capirossi.

Sobota: druhá kvalifikace a startovní rošt

125 ccm: Sobotní kvalifikace se skvěle podařila Doviziosovi a zajistil si tak Pole Position s časem 1`27.836. Jako druhý do nedělní GP odstartuje H. Barbera, který zaostal za Doviziosem o pouhých 0,034 sekundy. Další pořadí: 3. Jenkner, 4. Giansanti, 5. P. Nieto, 6. Simoncelli. Lukáš Pešek si oproti pátku mírně pohoršil a zítra odstartuje do GP ze 14. místa. Markéta Janáková bohužel nestačila nasazenému tempu a do závodu se nekvalifikovala.

250 ccm: Stejně jako v pátek byl i dnes byl nejrychlejším jezdcem prostřední kubatury Sebatian Porto. Druhý čas v dnešní kvalifikaci si vyjel de Angelis a třetí příčka patří obhájci prvenství z loňska R. Rolfovi. Další postaveni na startu: 4. de Puniet, 5. Pedrosa, 6. Poggiali.

MotoGP: Pole Position si v královské kubatuře zajistil Max Biaggi, průběžně třetí muž celkového pořadí MS. S časem 1`22.756 předstihl druhého V. Rossiho o necelou 0,1 sekundy. Poměrně výrazný vzestup je v kvalifikacích vidět u stáje Suzuki, neboť minule první Pole Position v letošním roku patřila Kenny Robertsovi. Ten do zítřejšího závodu odstartuje z třetího místa. Další pořadí na startu MotoGP: 4. Gibernau, 5. Nakano, 6. Barros.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků