GP Německa, okruh Sachsenring: páteční a sobotní kvalifikace

Do GP Německa odstartuje Lukáš Pešek z 14. příčky, v MotoGP si Pole Positon vyjel M. Biaggi před svým krajanem a rivalem Rossim. Markéta Janáková bohužel nezajela potřebný čas ani v jedné kvalifikaci.
GP Německa, okruh Sachsenring: páteční a sobotní kvalifikace

Páteční první kvalifikace

125 ccm: Jako jediný se pod hranici 1`28 dostal Hector Barbera na Aprilii a v čase 1`27.870 se stal nejrychlejším jezdcem páteční kvalifikace. Za loňským traťovým rekordem zaostal o 0,153 sekundy. Do první řady by se podle pátku postavili Marco Simoncelli, Pablo Nieto a Youchi Ui. Další pořadí: 5. Giansanti, 6. Stoner, 7. Lorenzo, 8. Dovizioso. Velmi slušný čas měl i náš Lukáš Pešek, jehož čas by znamenal 12. místo na startu, kdyby se už nic nezměnilo. Markéta Janáková nezajela potřebný čas a do závodu se nekvalifikovala.

250 ccm: O necelé tři čtvrtiny sekundy vylepšil rekord okruhu Sebastian Porto na stroji značky Aprilia. Jeho čas měl v cíli hodnotu 1`25.078. Druhé místo se ztrátou 0,308 sekundy zajel R. Rolfo, třetí příčka patří de Angelisovi a čtvrtý byl R. de Puniet. Další místa: 5. Poggiali, 6. Pedrosa, 7. Elias, 8. Fonsi Nieto. Jakub Smrž se svou hondou vybojoval 19. příčku.

MotoGP: Sete Gibernau byl v pátek nedostižný a s časem 1`23.247 překonal rekord M. Biaggiho z loňského roku o půl sekundy. Druhým místem se po pátku mohl pochlubit Američan nicky Hayden, třetí byl Ital Valentino Rossi. Nástup týmu Repsol Honda podtrhuje čtvrtým místem A. Barros. Další pořadí: 5. Roberts, 6. Melandri, 7. Hopkins, 8. Checa, 9. Biaggi a teprve na desátém místě první Ducati s L. Capirossi.

Sobota: druhá kvalifikace a startovní rošt

125 ccm: Sobotní kvalifikace se skvěle podařila Doviziosovi a zajistil si tak Pole Position s časem 1`27.836. Jako druhý do nedělní GP odstartuje H. Barbera, který zaostal za Doviziosem o pouhých 0,034 sekundy. Další pořadí: 3. Jenkner, 4. Giansanti, 5. P. Nieto, 6. Simoncelli. Lukáš Pešek si oproti pátku mírně pohoršil a zítra odstartuje do GP ze 14. místa. Markéta Janáková bohužel nestačila nasazenému tempu a do závodu se nekvalifikovala.

250 ccm: Stejně jako v pátek byl i dnes byl nejrychlejším jezdcem prostřední kubatury Sebatian Porto. Druhý čas v dnešní kvalifikaci si vyjel de Angelis a třetí příčka patří obhájci prvenství z loňska R. Rolfovi. Další postaveni na startu: 4. de Puniet, 5. Pedrosa, 6. Poggiali.

MotoGP: Pole Position si v královské kubatuře zajistil Max Biaggi, průběžně třetí muž celkového pořadí MS. S časem 1`22.756 předstihl druhého V. Rossiho o necelou 0,1 sekundy. Poměrně výrazný vzestup je v kvalifikacích vidět u stáje Suzuki, neboť minule první Pole Position v letošním roku patřila Kenny Robertsovi. Ten do zítřejšího závodu odstartuje z třetího místa. Další pořadí na startu MotoGP: 4. Gibernau, 5. Nakano, 6. Barros.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků