GP Malajsie: Rossi je sedminásobným mistrem světa

125 ccm: Pole Position a vítězství si z Malajsie odváží Thomas Lüthi a česká stáj Elit. - 250 ccm: Pedrosa chybuje, vítězí Casey Stoner; naši bez bodů. - MotoGP: Podruhé za sebou vítězí Capirossi a Rossi si duhým místem připisuje titul mistra světa.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Závod - Thomas Lüthi po vybojovaném Pole Position dokázal zvítězit v jednom z nejtěsnějších rozdílů historie nejslabší kubatury, druhý Kallio cílem prolétl pouhé +0,002 s za vítězem. Lüthi tak odskočil Kalliovi v průběžném hodnocení MS na 8 bodů. Lukáš Pešek konečně dojel do cíle, za dvanácté místo si odváží z Malajsie 4 body.

250 ccm

Závod - Pro titul mistra světa si v dnešním závodě mohl dojel Pedrosa, ale korunovace se posunula, protože obhájce titulu spadl hned v 2. kole, podobně jako náš Radomil Rous. Z vítězství se radoval Casey Stoner, další dvě místa na stupních vítězů obsadil Alex de Andelis a Sebastian Porto. Kuba Smrž závod dokončil na 19. místě.

Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Závod - Loris Capirossi v závěru sezóny více než důstojně zvedl prapor stáje Ducati, protože po vítězství v Japonsku v Malajsii vybojoval Pole Position a triumfoval i v závodě. Rossi se neinspiroval Pedrosovou chybou v dvěstěpadesátkách a druhým místem si zajistil sedmý titul mistra světa v kariéře. Skvělý výkon Ducati podtrhl 3. místem Carlos Checa.